Postaw na designerskie rozwiązania w łazience

Postaw na designerskie rozwiązania w łazience

Autor: Radosław Zieniewicz
20 marz 2017 09:04

Czysta łazienka i zadbana toaleta sprawiają, że ich codzienne użytkowanie staje się nie tylko przyjemniejsze, ale przede wszystkim bardziej higieniczne. I choć staramy się dbać o  te pomieszczenia najlepiej jak potrafimy, nie zawsze jesteśmy w pełni zadowoleni z efektów naszej pracy. Postęp technologii zapewnia jednak rozwój wielu innowacyjnych produktów, które ułatwiają utrzymanie czystości w łazience.

Jednym z takich funkcjonalnych rozwiązań są miski bezkołnierzowe w technologii CleanOn. Brak kołnierza zapewnia wyeliminowanie miejsc do których trudno dotrzeć. To wyjątkowe ułatwienie pozwala na zaoszczędzenie czasu przeznaczonego na sprzątanie oraz ograniczenie zużycia silnych środków chemicznych.

Miski CleanOn to także ekologiczne spłukiwanie, które pozwala ograniczyć ilość zużywanej wody. Marka Cersanit proponuje nam również deski toaletowe wypinane jednym przyciskiem. Rozwiązanie One Button Easy-Off pozwala na szybkie wypięcie deski, dzięki czemu jeszcze łatwiej dotrzemy do zakamarków toalety.

Sprytne rozwiązania

Już na etapie wyboru wyposażenia do łazienki warto zastanowić się nad produktami, które pozwolą zaoszczędzić nasz czas i pieniądze. Ważne jest takie zaaranżowanie przestrzeni, aby uniknąć trudno dostępnych miejsc. Świetnym rozwiązaniem jest wybór podwieszanego wyposażenia – wiszące meble oraz zawieszana miska ułatwią dotarcie mopem do każdej strefy łazienki.

Meble z gładkimi frontami, bez uchwytów, wyposażone w system otwierania przez naciśniecie, są bardzo łatwe do umycia. Dodatkowy słupek pozwoli na ukrycie wszelkich akcesoriów – optymalnie jeśli na wierzchu pozostanie ich jak najmniej. 

Nowoczesny wygląd i design

Jeśli już rozplanowaliśmy całe wnętrze łazienki, pozostaje wybrać serię, która poza innowacyjnymi rozwiązaniami bezkołnierzowymi zaoferuje odpowiadający nam design.

Miłośnikom natury i ekologicznych rozwiązań przypadnie do gustu seria City, w której oprócz nowoczesnej miski toaletowej, dostępne są meble z okleiną w wykończeniu białym lub brązowym, imitującym naturalną strukturę drewna. Bezkołnierzową miskę znajdziemy m.in. w serii Caspia, w której dostępne są również umywalki nablatowe.

Zwolennicy łazienek w stylu skandynawskim zwrócą uwagę na serię Colour – z miską toaletową dostępną z białą lub szarą deską toaletową i modułowymi meblami z frontami w ciekawych kolorach zgaszonego błękitu lub chłodnej żółci. Rozwiązanie bezkołnierzowe znajdziemy ponadto w miskach Parva, Carina, Como i Etiuda.

Pamiętajmy, że inwestycja w ekologiczne rozwiązania zwraca się bardzo szybko. Dodatkowo wybierając rozwiązania eko mamy realny wpływ na zmniejszenie zużywania zasobów naturalnych, które stają się coraz bardziej ograniczone. Taka świadomość powinna nam towarzyszyć każdego dnia. Co ważne, nie musimy wybierać między produktami ekologicznymi, a ładnymi. Teraz także design jest eko!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także