PARTNER PORTALU
Poznaj inspirujące pomysły na aranżację domowego biura

Poznaj inspirujące pomysły na aranżację domowego biura

Autor: Radosław Zieniewicz
12 cze 2017 17:22

Praca w domu, nauka do egzaminu czy ważnej prezentacji – istnieje wiele powodów, dla których warto przeznaczyć część domowego wnętrza na biuro lub gabinet. Odpowiednia aranżacja pozwoli stworzyć przestrzeń sprzyjającą koncentracji i skupieniu oraz zapewnić warunki niezbędne do efektywnej pracy.

Jeżeli nie mamy wystarczającej przestrzeni na przeznaczenie osobnego pomieszczenia na biuro, możemy wygospodarować w tym celu na przykład część salonu i wyróżnić tę przestrzeń za pomocą kolorów.

Sposób na aranżację biura 

Pomalowanie jednej ściany w intensywnym odcieniu będzie nie tylko ciekawym rozwiązaniem, ale i dodatkową dekoracją całego wnętrza. Żywe kolory takie jak Vivid Pink warto stonować spokojnymi odcieniami np. Misty Violet z serii Beckers Designer Colour. Takie zestawienie rozbudzi kreatywność, ale jednocześnie nie będzie zbyt przytłaczające.

Urządzając miejsce do pracy w domu należy pamiętać o tym, by wpasować je w styl domowego wnętrza. Przy wyborze biurka czy innych mebli biurowych warto więc zadbać, by były one spójne z otoczeniem, zarówno pod względem kolorystycznym, jak i estetycznym.

Odrobina czerni będzie sprzyjała poszukiwaniu energii do działania, zaś kontrastowa biel Beckers Designer White pozwoli rozjaśnić umysł. Całość zaś stworzy harmonijną i funkcjonalną kompozycję.

Mniej znaczy więcej

Dekorując przestrzeń do pracy lub nauki warto kierować się zasadą „mniej znaczy więcej”. Zbyt duża liczba elementów dekoracyjnych będzie bowiem rozpraszać uwagę podczas wykonywanych zajęć. Sposobem na uporządkowanie różnorodnych pomysłów i utrzymanie ładu jest wyłożenie ściany korkiem, do której można przypinać ważne notatki.

Taka aranżacja w połączeniu z niebieskim kolorem Marina Blue stworzy idealne warunki do spokojnej pracy. Do tego regał plus kilka pojemników, by schować różnego rodzaju dokumenty czy akcesoria i przestrzeń do działania gotowa.

Modny efekt rdzy na ścianie. Dowiedz się jak go uzyskać!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także