Poznaj trzy sposoby na umywalkę w łazience

Poznaj trzy sposoby na umywalkę w łazience

Autor: Radosław Zieniewicz
10 lip 2017 14:00

Remonty i aranżacja domu spędzają sen z powiek wszystkim, którzy muszą się z tym zmierzyć… Projektując łazienkę, coraz więcej osób zwraca uwagę na to, jak zaaranżowana będzie strefa umywalki. Sprawdzamy przede wszystkim ogólną funkcjonalność pomieszczenia oraz ilość miejsca niezbędną do przechowywania rzeczy. Szukamy najlepszego sposobu na aranżację umywalki, zgodnego ze swoimi preferencjami. Nie bez znaczenia jest również wzornictwo.

Wszystkie z wymienionych sposobów montażu umywalek doskonale sprawdzą się zarówno w dużych, jak i małych łazienkach. Najważniejsze jest dopasowanie ich do swoich preferencji i funkcji, jakie muszą spełniać, aby było nam wygodnie z nich korzystać przez wiele lat. Pamiętajmy o tym, że najwyższa funkcjonalność i unikatowe wzornictwo mogą iść w parze, czyniąc z naszej łazienki oazę komfortu o niepowtarzalnej aranżacji.

Stawiana na blacie

Umywalka stawiana na blacie jest rozwiązaniem dla osób, które lubią najpotrzebniejsze rzeczy mieć zawsze pod ręką, bez konieczności szukania ich w czeluści szuflad. Taka forma montażu umywalki idealna jest też dla użytkowników, którzy nie potrzebują w tym miejscu przechowywać zbyt wielu rzeczy, cenią minimalizm, a także przejrzystość wnętrza i małą ilość mebli.

W aranżacji tego typu można postawić na użycie umywalek o niestandardowych kształtach lub wymiarach. Podłużna umywalka (np. Koło Madison) odmieni każde wnętrze – będzie doskonałym uzupełnieniem pomieszczenia eleganckiego, a także wyróżniającym się akcentem w przypadku stylistyki np. loftowej.

Przestronne rozwiązanie

Użytkownicy ceniący sobie dużą ilość schowków, szuflad i miejsca do przechowywania rzeczy, na pewno postawią na umywalki z szafką. Te, nie dość, że ładnie wyglądają, to jeszcze spełniają oczekiwania odnośnie pojemności.

Nowoczesny, prosty design i dużo miejsca podbiją serca nawet największych przeciwników szafek podumywalkowych. Pozwolą na zachowanie porządku w łazience i przechowywanie wszystkich najpotrzebniejszych rzeczy… w zasięgu ręki, ale nie wzroku. Jako, że szafki różnią się wzorami, a także kolorami, każdy może znaleźć taką, która najbardziej odpowiada jego preferencjom (np. Koło Twins).

Ukryte za lustrem

Coraz częściej w łazienkach spotykamy zabudowy ścienne, w których chowamy większość rzeczy, np. za lustrem. Jest to alternatywa dla osób, które nie chciałyby montować umywalki wraz z szafką. Wybieramy więc takie rozwiązania, które ukrywają miejsce przechowywania rzeczy, a jednocześnie pozwalają mieć je zawsze na wyciągnięcie ręki.

W takim przypadku idealnym rozwiązaniem są umywalki zamontowane samodzielnie (np. Koło Life!). Prostota formy, podkreślenie biżuterii jaką jest bateria i elegancki syfon dopełniają wnętrze. Umywalki z dekoracyjnymi syfonami, które mogą pozostać odsłonięte, nadając wnętrzu charakteru, wpasują się w konwencję minimalistycznych pomieszczeń.

Zobacz ciekawe połączenie kolekcji płytek łazienkowych znanych projektantów

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także