PARTNER PORTALU
Różne oblicza sypialni

Różne oblicza sypialni

Autor: Wojciech Napora
03 lip 2017 11:26

Sypialnia jest pomieszczeniem, które może pełnić zarówno jedną, jak i kilka funkcji. Właściciele dużych mieszkań lub domów mogą sobie pozwolić na wygodny pokój, w którym się tylko śpi. Posiadacze dwupokojowego mieszkania będą rozważać sypialnię wielofunkcyjną, to znaczy taką, w której zaaranżowane jest np. miejsce na pracę, ćwiczenia, duża szafa na ubrania itp.

Właściciele domów, zwłaszcza tych dużych, mają tez spore pole do popisu jeżeli chodzi o wybór lokalizacji sypialni. Na ogół na sypialnię przeznacza się jeden z pokoi na poddaszu lub piętrze. Dobrze, aby jej okna wychodziły na wschód i budziły nas rano naturalne promienie słońca.

W wypadku sypialni w mieszkaniu zadbajmy, aby jej okna nie wychodziły na ruchliwą ulicę czy gwarne podwórko. Jeśli posiadamy dom parterowy warto zaprojektować sypialnią jak najdalej od salonu, aby odgłosy rozmów czy dźwięki telewizora i muzyki nie zakłócały naszego wypoczynku. O ile urządzenie sypialni w domu piętrowym nie sprawi większego kłopotu, to wnętrze na poddaszu będzie już sporym wyzwaniem.

Czytaj także: Zadbaj o zdrowy sen w swojej sypialni

Skosy, które utrudniają aranżację pomieszczenia możemy pomysłowo wykorzystać. Możemy ustawić łóżko bezpośrednio pod oknem dachowym i cieszyć się widokiem gwiazd.
Warto również przemyśleć kolorystykę i styl, w którym urządzimy sypialnię. Jest to bardzo indywidualna kwestia. Jedni dobrze czuja się w jasnych, neutralnych kolorach (bielach i beżach), inni zaś w czerwieniach i bardziej odważnych barwach. Warto jedynie ostrożnie komponować kompozycje złożone z kliku kolorów.

Wybór stylistyki sypialni również będzie kwestią gustu. Miłośnicy przytulnej, sielskiej atmosfery mogą urządzić sypialnię w stylu rustykalnym, zwolennikom minimalizmu spodoba się styl industrialny czy skandynawski.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także