PARTNER PORTALU
Szybka i ciekawa metamorfoza wnętrza

Szybka i ciekawa metamorfoza wnętrza

Autor: Wojciech Napora
20 lip 2019 12:00

Przedstawiamy kilka propozycji na "malarską" metamorfozę wnętrza. Czyli, jak szybko i ciekawie odnowić ściany w mieszkaniu.

Najczęstszym sposobem dekorowania ścian jest ich pomalowanie na jednolity kolor. Tymczasem ciekawym pomysłem na szybką i łatwą metamorfozę wnętrzarską jest stworzenie wzorów na ścianach. Proste geometryczne figury czy własnoręcznie namalowana mapa świata to przykłady inspiracji, które dodadzą wystrojowi charakteru.

Ozdobienie ścian minimalistycznymi kształtami spodoba się zwolennikom prostych rozwiązań. Kwadraty w słonecznym odcieniu Funky Yellow zestawione ze stonowaną szarością Porcelain Grey wprowadzą do jadalni harmonijny klimat z nutką retro. Z kolei w pomieszczeniu, gdzie dominuje biel, świetnie sprawdzą się delikatnie kontrastujące tony. Drobne motywy geometryczne w kolorze Frappe stworzą na jasnym tle intrygujący akcent i gustownie skomponują się z drewnianymi elementami wyposażenia.

Czytaj także: Pomysł na ścianę.

Równie efektownym rozwiązaniem wnętrzarskim będzie zestawienie kaktusowych wzorów oraz obrazu z tą samą rośliną. Za bazę dla subtelnych detali na ścianach posłuży modny odcień butelkowej zieleni Herbarium. Drewniana komoda dodatkowo podkreśli naturalny charakter wystroju. Zwieńczeniem całej aranżacji będzie zaś kącik ze świeżymi ziołami. W takim miejscu łatwo przenieść się myślami wprost na łono natury.

Wśród inspiracji z wykorzystaniem wzorów nie brakuje też odważniejszych propozycji – namalowana na ścianie mapa świata z pewnością zachwyci fanów podróży. Szmaragdowy kolor Cleopatra dobrze skomponuje się z białymi dodatkami i sprawi, że wakacyjna aura będzie obecna w pomieszczeniu przez cały rok. W tak zaaranżowanej przestrzeni rower będzie wręcz idealnie pasującą dekoracją dopełniającą klimat wnętrza.

Źródło: Beckers

 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także