×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Urządzamy łazienkę

Urządzamy łazienkę

Autor: Wojciech Napora
22 lip 2019 14:00

Ze względu na dużą ilość czynników, które należy wziąć pod uwagę przy urządzaniu łazienki - nie wystarczy być na bieżąco z portalami czy magazynami wnętrzarskimi, w których możemy znaleźć inspiracje co do urządzenia tego pomieszczenia. Zdarza się, że mimo przejrzenia setek zdjęć nadal nie mamy żadnego pomysłu. Może jednak zdarzyć się i tak, że wizji, jak zaaranżować łazienkę mamy zbyt dużo.

Do zaprojektowania łazienki nie wystarczą nam inspiracje, które znajdziemy w internecie czy magazynach, gdyż nie chodzi tylko o styl czy kolorystykę, ale o kwestie czysto techniczne. Najlepiej skorzystać z usługi projektanta, którą otrzymamy bezpłatnie w niektórych salonach, w których kupimy płytki, ceramikę czy armaturę łazienkową.

To nie takie proste...

Urządzając łazienkę musimy wziąć pod uwagę nie tylko styl i kolorystykę, ale także właściwe rozstawienie mebli i urządzeń:
- umywalki
- toalety
- prysznica
- pralki.

Niezbędny fachowiec

Aranżację i urządzenie wnętrza może wykonać osoba, która posiada zmysł kreatywności. Jednak projektowanie to zadanie czysto techniczne, do którego wykonania potrzebujemy doświadczenia i wiedzy z zakresu budownictwa.

Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zwrócenie się o pomoc do profesjonalnego projektanta, który nie tylko dopasuje odpowiednie elementy i stworzy jednolity styl. Spojrzy na naszą łazienkę zarówno pod kątem estetycznym, jak i użytkowym. Jego wiedza i doświadczenie pomoże uniknąć problemów, z którymi możemy się borykać, gdy jesteśmy zdani tylko na siebie.

Bezpłatnie przy zakupie produktów

W tym celu nie musimy zlecać kosztownej usługi w biurze projektowania wnętrz. Alternatywą jest skorzystanie z opcji, jaką oferują salony z wyposażeniem łazienek. Zwykle taka usługa jest u nich bezpłatna - o ile Klient kupi za określoną kwotę towary, które zawarte są w projektach.

Wizualizacja łazienki

Sklepy, w których kupimy płytki, armaturę lub ceramikę łazienkową oferują:
- wykonanie wizualizacji na podstawie wymiarów łazienki
- pomoc w doborze produktów i ich ergonomicznym rozmieszczeniu.

Czytaj także: Łazienka surowa czy przytulna?

W przypadku wielu salonów, usługa ta wykonywana jest przez sprzedawców, którzy odbyli szkolenie z obsługi programu do wizualizacji. Dlatego warto wybierać salony, w których wszystkie wizualizacje wykonują architekci z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem.

Pełny projekt łazienki

Znacznie mniej sklepów z wyposażeniem łazienek oferuje pełny projekt łazienki, który obejmuje o wiele szerszy zakres czynności. Jest to usługa bardzo zbliżona do usługi projektowania bezpośrednio u architekta.

Pełny projekt obejmuje:

- inwentaryzację pomieszczenia u Klienta
- wykonanie wizualizacji
- pomoc w doborze produktów
- przygotowanie pełnego projektu wykonawczego łazienki, łącznie z rozmieszczeniem przyłączy instalacyjnych oraz rozrysowaniem układu płytek.

Aranżacje w salonach jako inspiracja

Myśląc o usłudze projektowania łazienki, która będzie wykonana przez projektanta w salonie - warto wybrać taki, w którym znajduje się duża ilość aranżacji, np. kilkadziesiąt. Będą one źródłem inspiracji przy tworzeniu projektów. Należy pamiętać, aby zdecydować się na te salony, które na bieżąco wymieniają aranżację, aby nadążyć za trendami na rynku.

Źródło: Sanimex

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także