Wiosna w salonie

Wiosna w salonie

Autor: Wojciech Napora
12 kwi 2017 19:08

Wiosna jest prawdopodobnie najbardziej wyczekiwaną przez wszystkich porą roku. Zanim jednak piękna pogoda zagości na dobre, możemy skorzystać z wiosennych trendów i stworzyć wyjątkową aurę w naszych wnętrzach.

Jakie zabiegi sprawią, że poczujemy ciepły klimat w naszym domu? 

Pierwsze wiosenne kwiaty co roku zachwycają nas na nowo. Obok bukietu w wazonie możemy też sięgnąć po kwieciste dodatki. Obrus na stole, poszewki na poduszki, nowy komplet pościeli z motywem florystycznym – to najprostsze sposoby, aby w domu zagościła wiosenna aura.

W tym sezonie motywy roślinne są zdecydowanie największym wiosennym trendem. Kwiaty, zwłaszcza w egzotycznym, rajskim stylu, pojawiają na wielu dekoracyjnych dodatkach. Wystarczy drobny akcent, aby uzyskać spektakularny efekt – mówi Izabela Bożek, specjalista marki Eurofirany. 

Graj w zielone

Nieodłącznym symbolem wiosny jest też zieleń, którą z powodzeniem możemy użyć do małej metamorfozy naszych wnętrz. Soczyście zielona narzuta na łóżku czy kanapie wniesie mnóstwo świeżości po zimowej szarudze. W kolorze pierwszych liści możemy dopasować ceramikę – wazon, paterę, tekstylia w salonie czy kuchni, a nawet dodatki do łazienki.

Wiosna w oknie

Wraz z końcem zimy warto też odmienić dekoracje okienne. Wiosną możemy postawić na cieńsze, delikatniejsze tkaniny, które wpuszczą więcej naturalnego światła.

Gładką firanę połączmy np. z kwiecistą zasłoną. Idealne będą też materiały w ciepłych, pastelowych kolorach. Wystrój okna powinien być dopełnieniem aranżacji całego wnętrza. Osobom, które poszukują dobrych pomysłów, polecamy konsultacje z naszymi dekoratorami. Zadaniem specjalisty jest stworzenie projektu, dobór tkanin, a także pomoc w upięciu dekoracji. Wystarczy wypełnić krótki formularz na naszej stronie – podpowiada Izabela Bożek.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także