Włoskie inspiracje na podłodze twojego salonu

Włoskie inspiracje na podłodze twojego salonu

Autor: Radosław Zieniewicz
31 marz 2017 11:23

Za co kochamy Włochy? Za entuzjazm mieszkańców, urodzajne winnice, warte grzechu Gelato, piękne kobiety i szarmanckich mężczyzn. Z tego sentymentu do pachnących słońcem plaż i urokliwych krajobrazów Lombardii zrodziła się linia Color Inspiration – barwionych naturalnym pigmentem dębowych desek w odcieniach nawiązujących do krajobrazów Italii. Dokąd teraz nas zabiorą?

Nawiązujące do włoskich krajobrazów dębowe deski z serii Color Inspiration od blisko trzech lat goszczą w portfolio firmy Jawor-Parkiet. Teraz kolekcję sześciu unikalnych odcieni uzupełniły trzy nowe produkty, zabierające nas w fascynującą podróż do pełnych uroku zakątków Półwyspu Apenińskiego.

Włoskie inspiracje

Luna jest jak poświata księżycowa odbijająca się krystalicznych wodach alpejskiego Lago di Como. To finezyjnie usytuowane jezioro, otoczone zalesionymi pagórkami, uwodzi zmęczonych upałami turystów.

Jest to też jedno z najpiękniejszych miejsc w północnych Włoszech, którego promenady przyciągają zniewalającym widokiem na majestatyczne, ośnieżone szczyty Alp, otoczone soczyście zielonymi łąkami.

Z kolei ciepłe brązy i szarości, charakteryzujące Vulcano, przywodzą na myśl żyzne ziemie wokół Wezuwiusza, który imponująco góruje nad Zatoką Neapolitańską. Wulkan, będąc jednym z najniebezpieczniejszych na świecie, budzi ogólny respekt.

Jednak dla rdzennych mieszkańców tych terenów przywulkaniczne gleby stanowią doskonały grunt dla upraw. Trzecia z nowych barw – Oro, czyli złoto – to odzwierciedlenie mieniących się w słońcu i subtelnie wynurzających się z morza skał i jaskiń wyspy Capri. Eteryczne piękno tej podłogi budzi skojarzenia z bajecznymi kamieniczkami Piazza Umberto i klimatycznymi uliczkami zachodniej części wyspy – Capri Paesey.

Dąb Color Luna, Vulcano oraz Oro dostępne będą, podobnie jak pozostałe produkty z serii Color Inspiration, w trzech wymiarach: standardowej FertigDeski, ponaddwumetrowej FertigDeski Luxury, a także w przeznaczonej do montażu we wzór jodły francuskiej kolekcji Chevron. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także