Wnętrza w latynoskim stylu

Wnętrza w latynoskim stylu

Autor: Wojciech Napora
11 lip 2017 10:46

Kraje latynoamerykańskie to nie tylko piękne widoki, ale też niezwykle inspirujące aranżacje wnętrz. Styl, w jakim utrzymane są latynoskie posiadłości, czyli hacjendy, zdaje się oddawać wyrazisty południowy temperament. Aranżacje łączą w sobie klasyczną elegancję z naturalnym pięknem, miłością do żywych kolorów i wyjątkową prostotą.

Odwiedzając Amerykę Łacińską, przywozimy ze sobą tęsknotę za jej ciepłem i beztroskim spokojem... Dzięki urządzeniu wnętrz w latynoskiej konwencji, możemy to wszystko odnaleźć we własnym domu. Nutkę temperamentu i żywiołowości do tego typu przestrzeni wniosą podłogi o nasyconych, ciemnych odcieniach.

Sekrety naturalnych wnętrz

W latynoamerykańskich wnętrzach królują naturalne, solidne materiały: drewno i ciężki mosiądz, ale dla zrównoważenia stylizacji zwykle zestawia się je z delikatnie wyplataną wikliną. Pomieszczenia zdominowane są ciepłymi barwami gliny, piasku i cynamonu, a urozmaicają je motywy w odcieniach soczystej czerwieni, zieleni i fioletu.

Meble choć są masywne, zachwycają swoją elegancją i pięknymi zdobieniami. Chcąc przenieść klimat wnętrz rodem z Ameryki Łacińskiej do swoich domów, powinniśmy przede wszystkim postawić zatem na autentyczne materiały oraz zestawić je z odpowiednią kolorystyką. Dobrym rozwiązaniem może okazać się wykończenie przestrzeni o latynoskiej duszy podłogami Kaczkan, odznaczającymi się nie tylko naturalnym wyglądem i efektownym usłojeniem, ale także ponadprzeciętną trwałością i wysoką odpornością na intensywną eksploatację.

Jak poczuć latynoski klimat we własnym domu?

Przenosząc urok latynoskiej hacjendy do własnego wnętrza, powinniśmy zacząć od podstaw. Duży wpływ na całą aranżację mają podłogi, których wygląd często decyduje o finalnym charakterze aranżacji.

Chcąc poczuć klasyczne i naturalne ciepło rodem z Ameryki Łacińskiej, warto sięgnąć po solidne, drewniane podłogi dwuwarstwowe w energetycznych wybarwieniach. W tej roli dobrze zaprezentują się deski pokryte lakierami UV z kolekcji Colours of the World.

Czytaj także: Zabezpiecz drewnianą podłogę przed wybarwianiem.

Dąb Whisky w ciepłej barwie brązu z delikatnymi miodowymi akcentami wprowadzi do stylizacji nieco dynamiki, Dąb Coffee w głęboko brązowej tonacji nada aranżacji wyrazistości, natomiast Dąb Onyx w niemalże czarnym wybarwieniu nada wnętrzu odważnego, ale i szlachetnego charakteru.

Wszystkie trzy propozycje wyróżniają się głębią koloru oraz intrygującym rysunkiem, dzięki czemu z powodzeniem nadadzą zwyczajnym aranżacjom swoistego latynoskiego temperamentu.

Aby dodatkowo podkreślić południową atmosferę w naszych przestrzeniach, postawmy na: barwne chodniki, bukiety żywych kwiatów, zioła w donicach, dekoracyjne świece oraz obrazy nawiązujące do kultury latynoamerykańskiej. Dzięki temu nasz dom zyska niepowtarzalną atmosferę rodem wprost ze słonecznej hacjendy!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także