Wnętrza w loftowym stylu wciąż zachwycają

Wnętrza w loftowym stylu wciąż zachwycają

Autor: Wojciech Napora
18 maj 2017 12:33

Mieszkania urządzone w loftowym stylu wciąż cieszą się dużym powodzeniem. I nic w tym dziwnego bo potrafią zachwycać. Przykładem na to jest prezentowane londyńskie mieszkanie.

Jednych zachwyca, inni nie widzą w nim nic specjalnego. Nie da się się jednak ukryć, że styl loftowy, bo o nim mowa, zawitał na dobre do współczesnej architektury wnętrz. 

Jedną z jego najważniejszych cech, widoczną już na pierwszy rzut oka, jest surowy charakter i ekspozycja elementów, które "zasłania" się w innych aranżacjach. Stąd dużo tu cegieł, metalu, drewna w surowej, nieobrobionej formie. To co gdzie indziej wydawałoby się niedoróbką tu jest eksponowane. Nie oznacza to, że aranżując wnętrze w loftowym stylu układamy byle jakie elementy, byle jak.

Przykładem na to, jak fantastycznie można wykorzystać surowy charakter "materiałów budowlanych"  w aranżacji wnętrz jest prezentowane w galerii londyńskie mieszkanie. Powstało ono na dwóch ostatnich piętrach starego magazynu. Nie brakuje w nim oryginalnych materiałów - ceglanych ścian, drzwi, belek stropowych, desek na podłodze. Dzięki temu wnętrze zyskuje niesamowity, jedyny w swoim rodzaju charakter.

Mieszkanie jest na sprzedaż. Wyceniono je na 1.890.000 funtów. Zlokalizowane jest między Old Street a Hoxton Square w Londynie.

 

 
Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także