Z Mediolanu prosto do Warszawy. Trendowy transfer w urządzaniu wnętrz

Z Mediolanu prosto do Warszawy. Trendowy transfer w urządzaniu wnętrz

Autor: Radosław Zieniewicz
19 kwi 2017 18:29

Katarzyna Ptak, dyrektor targów Warsaw Home mówi jakie trendy mediolańskie sprawdzą się przy urządzaniu wnętrz w Polsce.

Odbywające się od ponad 50 lat mediolańskie targi to także świetne miejsce by obserwować aktualne trendy wystawiennicze. Zdaniem Katarzyny Ptak, każda z firm myślących o zagranicznej ekspansji powinna zainwestować w wizytę w Mediolanie, by przekonać się jak wiele uwagi marki przykładają do targowych prezentacji.

Czy w Warszawie możemy się spodziewać obecności trendów i tendencji obecnych w Mediolanie?

Katarzyna Ptak nie ma co do tego wątpliwości: Wśród propozycji naszych wystawców znalazły
się m. in. supermodne stoły z marmurowymi blatami, ręcznie wykonywane ceramiczne okładziny
czy metalowe akcesoria w najmodniejszych miedzianych i mosiężnych wykończeniach. Ale zdaję sobie sprawę, że czeka nas jeszcze wiele pracy. Z tegorocznego Mediolanu chciałabym przywieźć
do Warszawy modne kolory, których nadal trochę się boimy, takie jak: róż, granat, butelkowa zieleń
i złoto. Podobało mi się awangardowe oświetlenie wykorzystujące najnowsze technologie
i przedmioty powstałe przy wykorzystaniu rzemieślniczych technik. Takie połączenia high tech
i rękodzieła są bardzo ciekawe. Chciałabym też pokazać Polakom pełne fantazji i poczucia humoru projekty takich designerów, jak Jaime Hayon, Nika Zupanc czy Marcel Wanders, którzy łączą niezwykłą pracowitość i kreatywność z iście dziecięcą fantazją. Ogromne wrażenie zrobiły na mnie konceptualne instalacje Nendo i Tokujina Yoshijoki – marzę o tym, że kiedyś tego rodzaju projekt uda się zrealizować przy okazji Warsaw Home. Chciałabym także pokazać te polskie firmy i projektantów, które również można było zobaczyć w Mediolanie i które reprezentują światowy poziom, takie jak Zieta Prozzesdesign, Nowy Styl, Comforty, Eugenius, Paged.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także