PARTNER PORTALU
Znajdź swój styl idealnie pasujący do łazienki

Znajdź swój styl idealnie pasujący do łazienki

Autor: Radosław Zieniewicz
22 cze 2017 10:30

"Get the look!" to nowy koncept płytek ceramicznych, które pozwolą nadać niepowtarzalny rys wymarzonej łazience. Projektanci marki Opoczno opracowali 23 kolekcje, a w każdej z nich kilka kolorów czy dekoracji pozwalających na odnalezienie swojego ulubionego stylu. Koncept "Get the look!" jest odpowiedzią na najnowsze trendy w urządzaniu łazienek, w które wyraźnie wpisują się duże, podłużne płytki.

Koncept Get the look! to 23 kolekcje w formatach 24 x 74 cm i 30 x 90 cm, pogrupowane
w trzy linie wzornicze – Monocolour, Cemento i Stone. Szeroka gama wzornicza kolekcji, zaprojektowanych zgodnie z najnowszymi trendami, zadowoli nawet najbardziej wymagających pasjonatów wnętrz.

W nowych propozycjach marki widoczne są kierunki wzornicze, które można było zaobserwować na tegorocznych, największych na świecie targach wyposażenia wnętrz – Internazionale Salone del Mobile w Mediolanie.

Pośród wielu nowych propozycji Opoczno znajdziemy m.in. łączenia motywów kamieni o różnych deseniach i kolorach, delikatne wzory florystyczne, a także niezwykle interesujące efekty zabawy strukturą i fakturą.

Dodatkowo, w nowych seriach wszystkie płytki, zarówno ścienne, jak i podłogowe są rektyfikowane. Ich doskonałe skalibrowanie pozwala na zastosowanie bardzo cienkiej fugi, dzięki czemu płytki można łączyć w duże, jednolite, eleganckie powierzchnie.

Na początku jest biel

Pierwsza z linii – Monocolour to ponadczasowa biel w nowoczesnym wydaniu. Projektanci marki łącząc ją w różnych zestawieniach i nakładając na rozmaite faktury, stworzyli kilka interesujących propozycji.

Jedną z nich jest połączenie bieli z płytkami o wzorze drewna dające w efekcie modne, skandynawskie wnętrze. To także biel na zróżnicowanych powierzchniach – gładkich satynowych i błyszczących, a także na strukturach, mikrostrukturach i mozaikach. Dla lubiących mocne zestawienia idealne będą kontrasty bieli i czerni.

W skład linii Monocolour wchodzi 7 nowych kolekcji: Winter Vine w dwóch odsłonach – skandynawskiej bieli i kontrastowej bieli z czernią, subtelne serie French Braid, Glamour i Pillow Game, inspirowana nieregularnością natury Moon Line, a także ekskluzywna Magnifique w połączeniu z dekoracyjnym złotem lub czarno-białą arabeską.

Motyw przenikających się czerni i bieli odnajdziemy także w minimalistycznej kolekcji Elegant Classic.

Delikatność w betonie

Drugą część nowego konceptu Opoczno stanowią kolekcje płytek inspirowanych ascetycznym betonem. Linia Cemento to serie dostępne zarówno w zimnych szarościach, jak i w nieco cieplejszych odcieniach.

Miłośnikom betonu, którzy chcieliby delikatnie złagodzić jego surowość, do wyboru pozostają ciekawe inserta uzupełniające. Ascetyczne płytki bazowe można łączyć z wyróżniającymi się motywami, na przykład graficznymi kształtami, delikatnymi wzorami roślinnymi, czy też heksagonalną mozaiką.

Estetycznie spójne i stylowe połączenia dostępne są w sześciu kolekcjach: awangardowych Concrete Stripes i Grey Desert, delikatnych Flower Cemento i Sandy Island, a także utrzymanych w beżach Arlequini i Italian Stucco.   

Klasyczne kamienie

Dla lubiących tchnienie natury we wnętrzach powstały serie w ramach linii Stone. Znajdują się tu płytki inspirowane wzorami naturalnych kamieni i minerałów. To przede wszystkim motywy w ciepłych tonacjach beżu, przedstawiające ponadczasowe marmury, trawertyny i piaskowce, ale także nowoczesne szarości, aż po czerń marmuru nero marquina.

Nieregularna uroda naturalnych kamieni została odwzorowana nie tylko w kolorystyce kolekcji, ale także uchwyconych motywach, powielonej strukturze czy tonalnych przejściach. 

Naturalne motywy odnajdziemy w dziesięciu nowych seriach: malowniczej Willow Sky, wytwornych Carrara Pulpis, Granita i Classic Travertine, finezyjnie ciepłych Honey Stone, Sahara Desert, Soft Marble i Grand Marfil. Stylowe szarości połączone w nowoczesne zestawienia uchwycone są w kolekcjach Delicate Stone i Light Marquina.

Piękno czasu nie liczy

Tak kompleksowy koncept pozwolił na zbudowanie oferty dla osób o najróżniejszych upodobaniach. Prezentowane kolekcje można aranżować w różnych, czasami zupełnie odmiennych stylach.

Pośród nowych kolekcji płytek znajdą się propozycje idealne do wnętrz zarówno minimalistycznych i industrialnych, aranżowanych w klimacie orientalnym czy vintage,  jak i do bardziej tradycyjnych,  eleganckich, współczesnych łazienek w stylu contemporary. Stonowana i klasyczna kolorystyka bieli czy szarości, a także wzory, do których inspiracje zaczerpnięte zostały prosto z natury, są gwarancją elegancji i ponadczasowości łazienki w dobrym stylu.

Geometryczne i symetryczne stylizacje w łazience. Przeczytaj więcej! 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także