Zobacz jak odnowiono apartament w centrum Mediolanu

Zobacz jak odnowiono apartament w centrum Mediolanu

Autor: Wojciech Napora
06 lis 2019 17:00

Przechodząc zatłoczonymi uliczkami Mediolanu często zastanawiamy się jakie wnętrza kryją się w pięknych włoskich kamienicach. Rąbka tajemnicy uchyli nam jedno z prywatnych mieszkań zlokalizowanych w samym centrum miasta na via del Gesù.

Tętni życiem, zachwyca designem i błyszczy luksusem – Mediolan, stolica mody i sztuki. Architektoniczne piękno tego miasta to jednak nie tylko renesansowe zabytki czy designerskie rzeźby na ulicach, ale również ukryte wnętrza mieszkań. Jednym z nich jest apartament z lat 50-tych, który został całkowicie odnowiony przez uznanego architekta, Mattia Lorenzo Vittori. Nowa aranżacja zachwyca nieskazitelną bielą ścian, stylową podłogą oraz designerskimi dodatkami.

Już od wejścia wita nas stylowo urządzone wnętrze pełne naturalnego światła. Przestronne pomieszczenia z pięknym widokiem komunikują się ze sobą, tworząc spójną aranżację, która urzeka estetyką. Wychodzące na taras okno wykuszowe z przesuwanymi na całą szerokość drzwiami dodatkowo dynamizuje przestrzeń i daje efekt harmonijnej gry świateł.

Zobacz także: Maksymalizm we wnętrzu.

Powierzchnie ścian pokryte naturalnym wapnem są nieprzezroczyste, miękkie i aksamitne w dotyku. Ta nieskazitelna ścienna biel komponuje się ze stylową podłogą drewnianą. Dzięki wykończeniu, lakierowany dąb francuski w jasnej tonacji przypomina w wyglądzie i w dotyku podłogę olejowaną. Na specjalne życzenie projektanta, zachwyconego techniką strugania desek starymi metodami, powstały również listwy na bazie desek parkietowych. To szlachetne drewno, pokrywające równomiernie całą poziomą powierzchnię, nadaje przestrzeni mieszkalnej nowoczesnego, a zarazem ciepłego klimatu.

W spójną kompozycję całej aranżacji wpisują się także drzwi i okna, które zostały zrealizowane na specjalne zamówienie, dzięki temu nie odbiegają stylem ani tonacją od drewnianego parkietu.

Podobny zabieg zastosowano przy wyborze mebli i dodatków dekoracyjnych. Wieszane regały, szafy i kredensy również zostały wykonane według autorskiego projektu Mattia Lorenzo Vittori, dzięki temu integrują się z całą przestrzenią mieszkalną. Wśród meblarskich perełek znalazły się także kultowe elementy włoskiego i nordyckiego designu.

Źródło: Forestile.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także