PARTNER PORTALU
Biokominek w ogrodzie. Tak zbudujesz nastrój

Biokominek w ogrodzie. Tak zbudujesz nastrój

Autor: Redakcja
18 cze 2020 09:47

Taras lub balkon mogą pełnić rolę dodatkowego pomieszczenia, gdzie bezpiecznie spędzamy czas na świeżym powietrzu. Klimat miejsca, zwłaszcza wieczorem, zbuduje biokominek.

Relaks, najlepiej na łonie natury, to gwarancja dobrego samopoczucia, dlatego taką popularnością cieszy się obecnie nurt eko, który nieskazitelne piękno przyrody czyni motywem wiodącym każdej aranżacji. Organiczne kształty, motywy roślinne oraz barwy ziemi to podstawowe wyróżniki trendu biofilii. Natura wchodzi do wnętrz, bo nic tak nie koi zmysłów jak widok polnych kwiatów na leśnej polanie, spokojnych fal na jeziorze czy porannej mgły unoszącej się nad puszczą jodłową.

Coraz częściej taras czy balkon urządza się w taki sposób, by był przedłużeniem salonu. Podobna kolorystyka, materiały i rozwiązania aranżacyjne – dwie przestrzenie: wewnętrzna
i zewnętrzna przenikają się w sposób niezwykle płynny. Otwarcie salonu na taras najłatwiej osiągnąć dzięki przeszklonym drzwiom przesuwnym, wielkoformatowym oknom czy ścianom ze szkła.

Taras lub balkon mogą pełnić rolę dodatkowego pomieszczenia – wyposażone w stoliki, ławy, krzesła, hamaki, leżaki, huśtawki, jacuzzi, fotele, ogrzewacze czy biokominki, idealnie sprawdzą się jako miejsce spotkań z rodziną i przyjaciółmi, beztroskiego wakacyjnego lenistwa z ulubioną książką czy weekendowych śniadań we dwoje. A z chłodem wieczoru świetnie poradzą sobie ogrzewacze gazowe, które rozświetlą nocny mrok przyjemnym, ciepłym płomieniem.

Poza wyjątkowym klimatem, który budują w patio, ogrodzie czy na tarasie, ogrzewacze gazowe np. Umbrella od marki Kratki wyróżniają się doskonałym bezpieczeństwem. Można ich używać w towarzystwie najmłodszych domowników i zwierząt, a specjalne zabezpieczenia dodatkowo chronią przed zdmuchnięciem ognika np. przez silny wiatr.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także