Drewno w ogrodzie. Jak zabezpieczyć je przed zimną? Sprawdź!

Drewno w ogrodzie. Jak zabezpieczyć je przed zimną? Sprawdź!

Autor: Ewa Kozioł
21 paź 2022 10:40

Już teraz pomyśl o zabezpieczeniu drewna ogrodowego przed zimą. W zamian odwdzięczy się ono pięknym wyglądem i posłuży ci w kolejnym sezonie.

Jeśli mamy na zewnętrznym tarasie drewnianą podłogę, która zabezpieczona jest olejem, to konieczna jest jej coroczna renowacja. O ile nie udało nam się zrobić tego na wiosnę, to ostatnie ciepłe jesienne dni warto poświęcić właśnie na te prace. W tym celu idealnie sprawdzi się olej, który zapewni skuteczną ochronę przed wilgocią i sprawi, że powierzchnia będzie odporna na zmienne warunki atmosferyczne i w rezultacie chroniona przed nieestetycznym pękaniem. Dzięki możliwości barwienia na wiele inspirowanych naturalnym drewnem kolorów pozwoli też uzyskać wymarzony odcień.

Fot. Tikkurila

Na meble, ściany altan czy inne drewniane elementy architektury ogrodowej warto wybrać lakierobejcę np. Tikkurila Valtti Plus Complete, która dzięki innowacyjnej technologii Triple Resin System oraz podwójnemu zabezpieczeniu UV skutecznie zabezpieczy drewno nawet na 12 lat. Półtransparentna formuła produktu pięknie podkreśli naturalny rysunek drewna, a szeroka gama barw pozwoli wyczarować indywidualne zestawienia kolorystyczne.

Fot. Tikkurila

A kto poszukuje rozwiązań zapewniających kryjące wykończenie z zachowaniem rysunku drewna, śmiało może sięgnąć po farbę. Pomalowane nią meble czy drewniane ściany będą skutecznie zabezpieczone przed zmiennymi warunkami pogodowymi, promieniowaniem UV oraz działaniem grzybów i pleśni bez konieczności częstych renowacji. Farby dostępne są w bogatej kolorystyce, pozwolą więc stworzyć zupełnie wyjątkowe dekoracje wokół domu.

Fot. Tikkurila

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także