PARTNER PORTALU
Drewno w ogrodzie. Pomysły na malowanie i ochronę drewna. Świetne!

Drewno w ogrodzie. Pomysły na malowanie i ochronę drewna. Świetne!

Autor: Ewa Kozioł
08 lip 2021 12:59

Drewno w ogrodzie i na tarasie zawsze wygląda piękne i estetycznie. Wymaga jednak odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych. Warto więc poświęcić jedno letnie popołudnie, aby pokusić się o małą metamorfozę drewna w ogrodzie. Oto kilka propozycji.

Stary drewniany domek ogrodowy zachwyci niepowtarzalnym urokiem po pomalowaniu impregnatem Jedynka Deco&Protect w kolorze Szary skandynawski. Przy okazji zyska on skuteczne i długotrwałe,  nawet do 7 lat, zabezpieczenie przed zgubnym działaniem wody, słońca i zmiennych warunków pogodowych. Zawarte w preparacie wosk i różne żywice, powodują głębokie wnikanie w drewno i skuteczne odpychanie wody. Powstaje przy tym powłoka pięknie podkreślająca rysunek drewna, odporna na promieniowanie UV i o podwyższonej odporności na mikroorganizmy. Całość prac można bez trudu przeprowadzić w ciągu jednego dnia. Impregnat łatwo się rozprowadza, nie kapie i nie tworzy zacieków, a kolejną warstwę można nałożyć już po dwóch godzinach. Tak udekorowane drewno będzie pięknym tłem dla kolorowych kwiatów doniczkowych.

Zwolennicy dekoracyjnego malowania drewna w egzotycznych odcieniach również znajdą dla siebie ciekawe propozycje. Meble ogrodowe w kolorze Tek azjatycki będą się szykownie prezentować na przydomowym trawniku, tworząc wdzięczny kontrast z białymi poduszkami.

Lato to także okazja do tworzenia nowych dekoracji ogrodowych. Skrzynka na rośliny w formie drewnianej taczki pozwoli wykreować designerski zakątek przy domu. Chcąc zachować w pełni naturalny wygląd drewna przy jego skutecznym zabezpieczeniu, wystarczy sięgnąć po bezbarwny impregnat 3 w 1 Jedynki z linii Deco&Protect. A jeśli po skończonej pracy w ogrodzie zostawimy obok takiej taczki kalosze i konewkę, uzyskamy prawdziwie artystyczną kompozycję.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także