Inteligentne oświetlenie w ogrodzie i na balkonie - dlaczego warto?

Inteligentne oświetlenie w ogrodzie i na balkonie - dlaczego warto?

Autor: Justyna Łotowska
17 cze 2021 15:49

Wygoda oraz wyjątkowe, nastrojowe oświetlenie to tylko niektóre z możliwości inteligentnego oświetlenia ogrodowego. Jeśli planujesz wyjazd, pomoże Ci też ono symulować obecność w domu.

Lato to idealny czas, by organizować spotkania w ogrodzie, na tarasie lub balkonie. Niezależnie od tego, czy planujesz oficjalne przyjęcie, rodzinnego grilla czy może pragniesz po prostu odpocząć, inteligentne oświetlenie pomoże Ci dostosować przestrzeń do Twoich potrzeb - rozświetlając ogród milionem barw. 

Wysokie temperatury oraz słoneczna pogoda zachęcają do zorganizowania przyjęcia w ogrodzie. Jak jednak sprawić by goście poczuli się naprawdę wyjątkowo? Oprócz odpowiednich dodatków oraz przekąsek, niezapomnianą atmosferę pomoże Ci stworzyć inteligentne oświetlenie. Dobrym przykładem może być oświetlenie Hue marki Philips.

Zaplanowane sceny sprawią, że ogród nabierze wyjątkowego charakteru niezależnie od motywu organizowanego przyjęcia. Jeśli marzysz o odrobinie egzotyki, energetyczne kolory sceny Honolulu pomogą przemienić ogród w prawdziwie rajską, tropikalną wyspę. Natomiast przygaszone barwy motywu Osaka zabiorą Cię w podróż do klimatycznej stolicy neonów. Dzięki galerii scen możesz zaplanować całą serię tematycznych przyjęć, które sprawią, że to lato będzie niezapomniane.

Inteligentne oświetlenie sprawdzi się również, jeśli preferujesz spokojne wieczory w zaciszu własnego podwórka. W aplikacji znajdziesz wiele „przytulnych” scen. Rubinowa poświata nada Twojej przestrzeni romantyczny klimat, który wykorzystasz zarówno na spokojny wieczór ze znajomymi, jak i czas tylko we dwoje. W kilku krokach możesz stworzyć własną aranżację, dopasowując oświetlenie do własnego nastroju.

Automatyczne oświetlenie - bezpieczny dom

Dzięki automatyzacjom nie musisz pamiętać o wyłączeniu wszystkich świateł przed wyjściem – wystarczy, że wybierzesz odpowiednią funkcję, a system za każdym razem zrobi to za Ciebie. Inteligentne oświetlenie może także automatycznie rozświetlać mieszkanie oraz ogród na Twój powrót - nie musisz się już tym przejmować.

Aplikacja Hue wykorzystuje usługę geofencingu. Podczas korzystania z automatyzacji, uruchamianej w momencie wychodzenia lub powrotu do domu, aplikacja, przed wyłączeniem świateł, sprawdza, czy wyznaczony obszar na pewno jest pusty. Dzięki temu, pozostali domownicy korzystający z systemu, nie będą musieli martwić się nagłym wyłączaniem światła.

Jeśli planujesz wyjazd i boisz się zostawić swoje mieszkanie na dłuższy czas – samozapalające i gasnące światła mogą symulować Twoją obecność w domu. Oświetlenie jest kontrolowane z poziomu intuicyjnej aplikacji, dlatego podczas wakacji można nim sterować z każdego miejsca na świecie, ograniczeniem jest jedynie odstęp do sieci.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także