Jak stworzyć magiczną atmosferę w ogrodzie? Pomoże światło

Jak stworzyć magiczną atmosferę w ogrodzie? Pomoże światło

Autor: Justyna Łotowska
14 cze 2022 19:52

Podczas cieplejszych miesięcy często zapominamy, jak ważne jest światło. Dobrze dobrane nie tylko podkreśli walory okolic domu, ale pozwoli także zbudować wyjątkowy nastrój niezależnie od okazji. Jak wybrać oświetlenie do ogrodu? Podpowiadamy!

Długie dni i ciepłe wieczory sprawiają, że coraz więcej czasu spędzamy na zewnątrz. W tym roku postaw więc na rozwiązania, które pozwolą Ci w pełni wykorzystać potencjał Twojego ogrodu lub tarasu i ciesz się czasem spędzonym na świeżym powietrzu – także po zmroku.

Stwórz nastrój na każdą okazję

Niezależnie od tego, czy planujesz żywiołową imprezę, romantyczną kolację dla dwojga, czy też pragniesz po prostu odpocząć po długim dniu – inteligentne oświetlenie pozwoli Ci zbudować nastrój na każdą okazję. Po ciężkim dniu w pracy pozwól sobie na chwilę relaksu w pojedynkę. Soczysta zieleń roślin, błękitne niebo i… ciepłe, otulające światło.

Co się sprawdzi? Lampy, z pomocą których możesz tworzyć różne sceny świetle i budowac atmosferę przy pomocy kolorów. Możesz np. oświetlić swoje patio ciepłymi odcieniami bieli,  zrelaksuj się przy dobrej książce otulając się bursztynowymi barwami. Możesz też postawić na pudrowo różowe barwy sceny, które delikatnie oświetlą ogrodowe ścieżki oraz zaakcentują rośliny, tworząc słodkie zaproszenie do wieczornego delektowania się ogrodem…

A przed imprezą? Nie bój się eksperymentować z wieloma kolorami świateł w różnych obszarach. Obmywaj otoczenie radosnymi kolorami lub zsynchronizuj oświetlenie z muzyką ze Spotify i oczaruj gości pulsującymi w rytm muzyki światłami, które z pewnością uatrakcyjnią karaoke! 

Magiczny ogród? To proste

Nie bój się burzyć idealnej symetrii na rzecz bardziej nieregularnie rozmieszczonych świateł i eksperymentuj z ich rozłożeniem w ogrodzie. Zbuduj nastrój na zewnątrz dzięki odpowiednio dobranemu oświetleniu lub dynamicznym kolorom. Oświetl ścieżkę prowadzącą przez podwórko lub podkreśl swoje ulubione kwietniki, krzewy oraz drzewa. Prowadź wzrok gości tam gdzie tylko chcesz. Baw się możliwościami i zachwyć wszystkich prawdziwie magicznym ogrodem, nawet, lub może szczególnie, gdy zapadnie noc.

Pomyśl także o zamontowaniu oświetlenia w okolicy oczka wodnego lub sadzawki. Miękkie światło odbijające się od wodnej tafli wody zapewni urzekający blask niezależnie od koloru, a dodatkowo pomoże uwydatnić rośliny znajdujące się w okolicy, tworząc prawdziwie magiczny pejzaż.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także