PARTNER PORTALU
Jak wybrać meble ogrodowe? Poradnik eksperta i ładne kolekcje 2022

Jak wybrać meble ogrodowe? Poradnik eksperta i ładne kolekcje 2022

Autor: Justyna Łotowska
24 cze 2022 14:35

Wiele osób nie wyobraża sobie letniego odpoczynku na tarasie lub w ogrodzie bez wygodnych i pięknych mebli ogrodowych. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę przy poszukiwaniu outdoorowego wyposażenia, by było ono nie tylko atrakcyjne wizualne, ale także trwałe? Na to pytanie odpowiada ekspertka!

  • Jeśli nie posiadamy dużego metrażu, postawmy na lekkie, ażurowe wyposażenie w jasnych barwach, by optycznie powiększyć przestrzeń.
  • Interesują nas tańsze zestawy meblowe? Tutaj sprawdzą się te z tworzyw sztucznych lub metalu.
  • W rankingu cenowym na kolejnym miejscu znajdują się meble z technorattanu, stanowiące doskonałe wyposażenie odporne na różnego rodzaju warunki pogodowe.
  • Najdroższe są z kolei zestawy drewniane, zwłaszcza te najbardziej designerskie.

Wybór odpowiednich mebli na taras, balkon czy do ogrodu nie jest najłatwiejszym zadaniem. Aby usprawnić tę decyzję zakupową, powinniśmy kierować się nie tylko wyglądem danego wyposażenia, lecz dostępnym metrażem naszej zewnętrznej strefy wypoczynku, formą i wymiarami mebli, a także samą wygodą użytkowania:

- Po pierwsze zastanówmy się, jaką ilością miejsca dysponujemy – dzięki temu będziemy zwracać uwagę na gabaryty kupowanego wyposażenia, co uchroni nas przed bezmyślnym zastawieniem przestrzeni dużymi meblami, ograniczającymi poruszanie się lub dominującymi przydomowy trawnik. Jeśli nie posiadamy dużego metrażu, postawmy na lekkie, ażurowe wyposażenie w jasnych barwach, by optycznie powiększyć przestrzeń – podpowiada Aldona Mioduszewska z Galerii Wnętrz Domar.

Ekspertka wskazuje także, że istotne jest również odpowiednie planowanie budżetu:
- Interesują nas tańsze zestawy meblowe? Tutaj sprawdzą się te z tworzyw sztucznych lub metalu. W rankingu cenowym na kolejnym miejscu znajdują się meble z technorattanu, stanowiące doskonałe wyposażenie odporne na różnego rodzaju warunki pogodowe. Najdroższe są z kolei zestawy drewniane, zwłaszcza te najbardziej designerskie. Przy planowaniu wydatków pamiętajmy także o uwzględnieniu wszelkiego rodzaju akcesoriów, które z pewnością powiększą kwotę niezbędną do stworzenia aranżacji.

Najpierw wygoda, potem wygląd!

Projektując przestrzeń wypoczynkową na zewnątrz naszych domów, warto szukać wyposażenia meblowego, które będzie wygodne, jak również stabilne i zachowujące równowagę – na przykład na nierównym podłożu w ogrodzie. Pomyślmy także o tym, by wybrane meble były jednocześnie łatwe do składania i przechowywania – zwłaszcza w przypadku modeli, które nie powinny zostać na zewnątrz w okresie jesienno-zimowym.

- Na koniec pozostaje nam wybór stylu. Jeżeli nasz dom jest urządzony nowocześnie, nie decydujmy się na stylistykę rustykalną czy prowansalską - stawiajmy raczej na klasykę, która dopełni prostej i nowoczesnej aranżacji całości. – mówi ekspertka. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także