Jakie meble na balkon i do ogrodu? Plecione! Zobacz nowe propozycje na lato 2022

Jakie meble na balkon i do ogrodu? Plecione! Zobacz nowe propozycje na lato 2022

Autor: Justyna Łotowska
24 maj 2022 11:53

To must have aranżacji balkonu, tarasu, ogrodu! Meble wyplatane budzą nieodparte skojarzenia z wakacjami i z wypoczynkiem w eleganckim kurorcie. Ich wyjątkowym urokiem można i warto cieszyć się na co dzień, w najbliższym otoczeniu. Tym bardziej, że naturalne materiały – piękne, lecz nie bardzo trwałe – można dziś zastąpić wiernymi, a dużo trwalszymi odpowiednikami.

  • Nowoczesne plecionki z wyglądu są niemal nie do odróżnienia od tradycyjnych (nawet z blisko, gdyż odtwarzają nawet rysunek włókien czy słojów), za to okazują się fantastycznie odporne na wodę.
  • Pleść, splatać i przeplatać można nie tylko pędy rattanowe – naturalne lub stworzone ręką człowieka. Świetnie nadają się do tego także sznurki, sznury i liny.
  • Czytaj też: Mały balkon w bloku: 20 pomysłów na ładne meble. Hamak już za 29 zł!

Meble z wikliny, rattanu, trawy morskiej, a także te wyplatane sznurkiem, to zawsze modna klasyka. Nie może ich zabraknąć ani w kawiarnianym czy restauracyjnym ogródku, ani na hotelowym tarasie, ani nad basenem w wellness&spa. Dlaczego?

– Budzą w nas nieodparte skojarzenia z wypoczynkiem, z wyjazdem czy po prostu z celebrowaniem czasu wolnego. Obiecują wspaniały relaks na świeżym powietrzu, przy pięknej pogodzie. Z ukochaną osobą, z całą rodziną, a może we własnym towarzystwie – w spokoju i ciszy, z chłodnym napojem czy z książką w ręku. A przy tym zapewniają wielką wygodę. Ze swej natury elastyczne, odpowiadają na pozycję ciała. Ażurowa konstrukcja sprawia, że skóra siedzącego oddycha. Są też lekkie, więc ułatwiają wędrówkę za słońcem lub za cieniem, w zależności od upodobań, a także zmianę widoków – wymienia Monika Bielska, dyrektor kreatywna marki Miloo Home.

Modne plecionki na balkonie i w ogrodzie

Modne plecionki warto więc mieć także na własnym balkonie czy w swoim ogrodzie. Skoro jednak mają towarzyszyć krótkim chwilom relaksu wśród codziennego zabiegania, muszą być znacznie bardziej praktyczne niż ich tradycyjne pierwowzory.

Nowoczesne plecionki z wyglądu są niemal nie do odróżnienia od tradycyjnych (nawet z blisko, gdyż odtwarzają nawet rysunek włókien czy słojów), za to okazują się fantastycznie odporne na wodę, wilgoć w powietrzu, promieniowanie UV. Łatwo też utrzymać je w idealnej czystości, a w razie zabrudzenia – szybko i bez trudu wyczyścić.

Wielkie zalety użytkowe to wspólna cecha mebli wyplatanych z najnowszych propozycji marki Miloo Home. Pod względem wizualnym natomiast tegoroczne propozycje marki tworzą bogaty, bardzo różnorodny świat form, kolorów, a także materiałów i rodzajów splotu. Warto uważnie im się przyjrzeć, by we własne otoczenie wpleść te modele, które znakomicie odpowiedzą na wszelkie potrzeby użytkowników – tak w zakresie wygody, jak i piękna.

Wiklinowy fotel, rattanowa sofa

Wiklina i rattan to absolutne ikony mebli plenerowych. Niestety mają niską odporność na wilgoć i wodę. Wystawione na deszcz tracą kolor, a nawet mogą butwieć. Ich wyjątkowy czar – piękną i miłą w dotyku fakturę charakterystycznych przeplotów – znakomicie oddaje jednak technorattan, w pełni odporny i na wodę, i na promieniowanie UV. 

Moda na makramę

Pleść, splatać i przeplatać można jednak nie tylko pędy rattanowe – naturalne lub stworzone ręką człowieka. Świetnie nadają się do tego także sznurki, sznury i liny. Przypomniała nam o tym m.in. popularność stylu boho, który kocha makramy, a także moda na vintage – w tym sprzęty z plecionką z igielitowej żyłki na metalowej ramie. Echa tych wątków pobrzmiewają także w nowoczesnych meblach na taras i balkon czy do ogrodu.

Ze sznurów i sznurków zręczny rzemieślnik umie utkać sieć. To dobry wybór do mebli tarasowych – z jednej strony budzi skojarzenia z mazurskimi jeziorami czy z morze, a z drugiej zapewnia siedzącemu wygodne, bo elastyczne oparcie.

Na szydełku, na drutach i…

W zaprezentowanych dotąd kolekcjach – co naturalne w plecionkarstwie – wątek i osnowa krzyżują się, tworząc kąty proste, ostre, rozwarte. Inaczej rzecz się ma w przypadku bestsellerowego fotela wiszącego Cocoon, w którym wątek naśladujący wyploty z rogożyny wije się w malowniczy, fantazyjny sposób. Odczucie bliskości natury jest tu tym wyrazistsze, że model ten dostępny jest m.in. w naturalnym odcieniu brązu.

Komentarze

Zaloguj się