×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Lampy na taras i balkon. Te modele kochają skandynawskie blogerki!

Lampy na taras i balkon. Te modele kochają skandynawskie blogerki!

Autor: Justyna Łotowska
06 kwi 2022 14:41

Coraz częściej traktujemy balkon i taras jako dodatkowy salon. Ważną rolę w tym miejscu odgrywa oczywiście dobrze zaprojektowane oświetlenie zewnętrzne. Nie tylko ułatwia przyjemne spędzenie czasu na tarasie po zmroku, ale zapewnia tak bardzo pożądaną podczas wypoczynku przytulność. Dobrze wiedzą o tym skandynawskie blogerki, które sztukę aranżacji wnętrz i balkonów opanowały do perfekcji.

W ostatnich latach świat zachwycał się duńskimi pomysłami, zarówno w projektowaniu mebli, przedmiotów użytkowych, jak i nordyckiej kultury kulinarnej, znanej chociażby dzięki kultowej już restauracji Noma, czy wreszcie kulturowym fenomenem hygge – sztuką cieszenia się drobnymi przyjemnościami i spędzaniem czasu w gronie bliskich. W dzisiejszych czasach ta filozofia jeszcze bardziej wpisuje się w ideę doceniania każdej chwili i delektowania się czasem spędzonym w domowym zaciszu.

Duńska marka Nordlux doskonale wyczuła te trendy, proponując pomysłowe lampy mobilne, w których z miejsca zakochali się skandynawscy blogerzy i influencerzy, chętnie pokazując aranżacje z ich udziałem na Instagramie.

Mobilne lampy zewnętrze na taras i balkon

Niezależnie od pory roku, wraz z zapadnięciem zmroku, naturalne światło prędzej czy później znika. Na szczęście przestał to być powód, aby opuszczać taras i wchodzić do środka. Wręcz przeciwnie: dzięki pięknemu oświetleniu i stylowym dodatkom, można w kilka chwil stworzyć wystrój, w którym przyjemnie spędzimy czas z przyjaciółmi, czy zrelaksujemy się, słuchając podcastu lub audiobooka.

Mobilne lampy zewnętrzne Nordlux oferują znacznie więcej korzyści, niż tylko sprzyjający rozmowom i odprężeniu klimat. Dają orientację w ciemności, zwiększając w ten sposób nasze bezpieczeństwo. Do ich uruchomienia na balkonie wystarczy tylko pamiętać o tym, by wcześniej naładować baterię, dokładnie tak, jak telefon.

Minimalistyczne i nowoczesne - skandynawskie lampy na taras i balkon

Siłą popularności kultowych już modeli Sponge czy Kettle Nordlux, jest przede wszystkim minimalistyczny, przyjemny dla oka prosty design. Lampy lekkie wizualnie, a przez swoje uniwersalne wzornictwo, odnajdują się w każdej balkonowej aranżacji. Dodatkowo, dzięki różnym wymiennym akcesoriom, możemy określić model, który najlepiej odnajdzie się na przydomowym tarasie.

Duńskie blogerki używają wielu lamp Nordlux umieszczonych na różnych wysokościach, aby stworzyć atrakcyjną równowagę między ciemnością a światłem. Dbają także o aranżacyjną harmonię, decydując się na co najmniej kilka źródeł oświetlenia (np. stołowe, wiszące, podłogowe) z jednej kolekcji. Prosta konstrukcja i miękkie kształty kolekcji Sponge i Kettle Nordlux sprawiają, że lampy można bez problemu przenosić w różne miejsca, a jasność światła regulować na trzech poziomach.

Bateria ma żywotność do pięciu godzin przy pełnej mocy, a nawet dłużej, jeśli światło zostanie przyciemnione do delikatnego. Ta piękna seria daje wiele możliwości, ponieważ można ją umieścić nie tylko na tarasie, ale także w ogrodzie. Sponge i Kettle wykonane są z twardego plastiku i są odporne na wiatr i wodę. Dostępne w wersji wiszącej, stołowej, jako lampa podłogowa i dogruntowa. Warto wspomnieć, że to nie jedyne lampy mobilne, jakie znajdziemy w ofercie Ardant.pl.

Wiosną i latem nie ma chyba nic bardziej odprężającego, niż siedzenie na dobrze oświetlonym tarasie, z kocem i filiżanką herbaty, słuchając muzyki i czekając na przyjście gości, z którymi będziemy wspólnie cieszyć się bliskością, podziwiając przy okazji otaczającą nas naturę.

Lampy Nordlux dostępne są w Polsce w sklepie internetowym Ardant.pl. 

Komentarze

Zaloguj się