PARTNER PORTALU
Maj na balkonie i w ogrodzie. Pomysły na rośliny, meble i dodatki. 20 inspiracji!

Maj na balkonie i w ogrodzie. Pomysły na rośliny, meble i dodatki. 20 inspiracji!

Autor: Ewa Kozioł
25 maj 2022 08:24

Jak przygotować balkon i ogród na letni wypoczynek? Jakie rośliny wybrać? Jakie meble na balkon, a jakie do ogrodu? Sprawdź, co zrobić, aby latem cieszyć się pięknym ogrodem i balkonem.

Wiosenne prace w ogrodzie to przede wszystkim zakładanie nowego i pielęgnacja już istniejącego trawnika, sadzenie drzew, krzewów oraz bylin, a także wysiew roślin jednorocznych oraz sadzenie nowych roślin cebulowych. Zadań jest dużo, a w tym czasie powinniśmy też zadbać o te rośliny i nasadzenia, które już mamy w naszym ogrodzie.

Rośliny przyjazne owadom i ptakom

W obecnych czasach przy planowaniu ogrodu coraz częściej jest poruszany temat bioróżnorodności. Teraz ogród powinien nie tylko być piękny, ale również sprzyjać rozwojowi odwiedzających go owadów, ptaków czy zwierząt. Ważne na przykład jest takie dobranie roślin, by miały różne terminy kwitnienia i owocowania. Dlatego przy obsadzaniu ogrodzenia żywopłotem warto wybrać ogniki szkarłatne, które nie tylko pięknie wyglądają, ale utrzymują owoce przez całą zimę, przez co są doskonałym źródłem pokarmu dla ptaków. Inną rośliną, która pomoże przetrwać ptasim gościom w trudnym czasie przedwiośnia, jest forsycja. Pamiętajmy również, by na trawnikach, a przynajmniej na ich fragmentach pojawiły się kwiaty miododajne.

Balkon i ogród: rośliny, meble, dodatki

Słoneczne dni zachęcają do przygotowania balkonów i tarasów do sezonu letniego. W najnowszej ofercie sklepów dostępne są rozmaite kolekcje mebli, z których z pewnością wybierze dla siebie coś zarówno właściciel dużego tarasu, jak i niewielkiego balkonu.

Ogród to nie tylko rośliny i meble. Dla spójnego wyglądu ważne są również donice, ogrodzenia rabatek, pergole czy oświetlenie. Istotne jest, jaki styl ma być nutą przewodnią w przestrzeni, którą urządzamy. Jeśli lubimy styl boho – wybierzmy te produkty, które najlepiej oddają jego ducha – materiały o strukturze bawełny, jasne kolory, technorattan, który wygląda jak wiklina, ale jest od niej znacznie bardziej wytrzymały. Doskonałym przykładem może tu być zestaw mebli GoodHome Belle Isle, który wygląda jak wykonany z jasnej wikliny. Do tego kilka roślin doniczkowych w koszach z trawy morskiej, kilka tworzących niezwykły nastrój lampionów Beehive i nie będziemy chcieli opuszczać naszego letniego zakątka.

Jeśli marzy nam się balkon w stylu loftowym, meble z linii GoodHome Saba to świetny wybór – wygodne, a jednocześnie, dzięki funkcji składania, pozwalające na idealne wykorzystanie przestrzeni. Dołóżmy do tego poduszki Denia, dostępne w kilku rozmiarach latarenki Black, na ścianie powieśmy metalowy uchwyt na rośliny Verve, zawieśmy kilka lamp solarnych i nasz balkon jest gotowy na przyjęcie gości.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także