×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Malujemy meble ogrodowe, altanę, płot. Jaki produkt do drewna wybrać? Podpowiadamy!

Malujemy meble ogrodowe, altanę, płot. Jaki produkt do drewna wybrać? Podpowiadamy!

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
20 kwi 2022 15:16
Aktualizacja: 22 kwi 2022 15:30

Wiosna to najlepszy czas, by odnowić drewniany stół, ławkę, altanę, pergolę, płot, a nawet elewację z drewna. Zastanawiasz się, jaki środek do ochrony i dekoracji drewna wybrać? Oto praktyczny poradnik!

Na półkach sklepowych mnóstwo produktów do dekoracji i ochrony drewna. Bejca, impregnat czy może lakierobejca? Nie wiesz, który produkt do czego służy? Jaki środek wybrać do odnowienia płotu, a czym malować meble ogrodowe albo drewnianą elewację domu? Zebraliśmy przydatne wskazówki od marki LuxDecor, która specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości środków do impregnacji, pielęgnacji i odnawiania drewnianych powierzchni. 

Czym pomalować drewniane meble do ogrodu lub na taras?

Drewniane meble to bardzo popularne rozwiązanie w ogrodzie, na tarasie czy na balkonie. Pewnie masz je także u siebie, prawda? Drewniany stół, krzesło, a może fotel, ławka czy stelaż do hamaka?  Czym je pomalować, aby nadać im niepowtarzalny kolor? 

Dobrym pomysłem jest Bejca do drewna LuxDecor. Dlaczego? Bejcowanie to jeden z najstarszych sposobów nadawania drewnu trwałego koloru. ten środek wnika w strukturę drewna i trwale barwi jego powierzchnię. Ma też jedną dużą zaletę. W przeciwieństwie do wielu farb nie kryje całkowicie, a zamiast tego pozostawia, a nawet podkreśla widoczny rysunek słojów. Dzięki temu drewno zachowuje swój szlachetny, niepowtarzalny i bardzo naturalny wygląd, a ty masz jednocześnie szansę na dobranie naprawdę unikalnego odcienia swoich mebli. Sprytny patent - od Ciebie zależy, jak mocno będzie wybarwione drewno, kontrolujesz to, nakładając kolejne warstwy bejcy! 

Ważna uwaga - bejca nie chroni przed wilgocią, czynnikami atmosferycznymi i biologicznymi. Musisz ją więc jeszcze zabezpieczyć dodatkowo  lakierem do drewna.

Jaki produkt do architektury ogrodowej - czym zabezpieczyć i pomalować pergolę, altanę i inne elementy dekoracyjne?

Pergole, altany, a czasem także meble ogrodowe wykonuje się  z surowego, nieimpregnowanego drewna. Co to znaczy? Że należy zapewnić meblom pełną biologiczną ochronę przed sinizną, glonami i szkodnikami. Drewniane elementy w Twoim ogrodzie koniecznie trzeba więc zabezpieczyć. Wynika to po prostu z naturalnych właściwości drewna, które z czasem niszczeje z powodu wilgoci, mrozu, a także promieniowania UV.

Co zrobić w sytuacji, gdy elementów jest sporo i  bejcowanie, a następnie lakierowanie każdego z nich zajmie dużo czasu? Możesz użyć impregnatu, ale ten mocno kryje drewno i usłojenie nie będzie już tak widoczne. 

Alternatywą jest Lakierobejca do drewna LuxDecor. To połączenie bejcy i lakieru, jeśli jej użyjesz, czas malowania znacznie się skróci w porównaniu ze stosowaniem każdego produktu oddzielnie. Dodatkowo lakierobejca LuxDecor jest dostępna w 11 kolorach, więc na pewno znajdziesz odcień idealnie pasujący do Twojego ogrodu. W trakcie malowania bardzo dobrze się rozprowadza, a po wyschnięciu tworzy trwałą, odporną na promienie UV i opady deszczu, powłokę z połyskiem.

Czym odnowić i pomalować drewniany płot?

Masz drewniany płot, który zszarzał i wymaga odnowienia? Zrób to jak najszybciej, zanim drewno całkiem się zniszczy! Pierwszy krok - drewno musisz właściwie zabezpieczyć. Jak się do tego zabrać? Na początku sprawdź stan ogrodzenia. Następnie oczyść wszystkie elementy ze starych powłok malarskich.

Kolejny etap to zabezpieczenie płotu Impregnatem do drewna LuxDecor. Ten łatwy do aplikacji i dający trwałą powłokę produkt zawiera w swoim składzie naturalne woski. Skutecznie odpychają one wodę i zwiększają trwałość i odporność drewna. Impregnat do drewna dostępny jest w gamie 14 kolorów. Bardzo dobrze kryje drewno, nadając mu ładny kolor.

Jak pomalować drewnianą elewację domku letniskowego? 

Większość domków letniskowych i budynków rekreacyjnych na działkach ma drewniane elewacje, które cyklicznie trzeba odnawiać. Co powiesz na styl typowy dla kolorowych domów w Skandynawii? Jeśli podoba Ci się taki efekt, zastosuj Impregnat do drewna LuxDecor Njord. To środek, który przeznaczony jest do malowania powierzchni drewnianych wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń, farba i impregnat w jednym. Możesz go kupić w 14 pięknych kolorach, a po wyschnięciu da bardzo trwałą, satynową powłokę odporną na warunki atmosferyczne, pleśń i wilgoć. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także