Paleniska ogrodowe: ciekawy pomysł na taras czy trawnik

Paleniska ogrodowe: ciekawy pomysł na taras czy trawnik

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
14 lip 2020 14:05

Paleniska ogrodowe to nowość, która pozwala cieszyć się pięknem ognia w każdym ogrodzie, na tarasie czy trawniku. Zobaczcie nowy pomysł polskiego producenta.

Już nie trzeba wielkiego ogrodu z wydzielonym, starannie przygotowanym miejscem na ognisko. Wystarczy niewielkie palenisko ogrodowe, które zadba o ciepłą, przytulną atmosferę i pozwoli na to, by cieszyć się naturalnym blaskiem ognia. Wolnostojące paleniska można ustawić w dowolnym miejscu nie naruszając struktury podłoża, więc to sprawdzony pomysł aby uniknąć wypalonych czarnych  plam w ogrodzie i na trawnikach oraz uszkodzonych chodników. 

Czym palić w palenisku ogrodowym?

W paleniskach ogrodowych zalecamy palenie suchym drewnem (najlepiej z drzew liściastych), oraz używanie do rozpalania wyłącznie naturalnych rozpałek, dzięki czemu dbamy o środowisko naturalne nie przyczyniając się do zanieczyszczeń powietrza i powstania smogu – mówi Sylwester Kałwiński, product manager z firmy Kratki.pl, producenta palenisk. 

Dzięki takim paleniskom także miłośnicy naturalnego ciepła ogniska a jednocześnie posiadacze małego lub bardzo małego tarasu czy ogrodu będą mieli rozwiązanie dla siebie. Ceny palenisk ogrodowych zaczynają się już od 180 zł (model Triangle). 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także