PARTNER PORTALU
Piękny balkon i taras. Pastelowe meble, tekstylia i do dodatki!

Piękny balkon i taras. Pastelowe meble, tekstylia i do dodatki!

Autor: Ewa Kozioł
30 maj 2022 08:33

Pastele w roli akcentów kolorystycznych na balkonie i na tarasie sprawdzą się idealnie. Są subtelne i pięknie wyglądają. Od razu dadzą efekt odświeżenia aranżacji. Warto więc postawić na pastelowe meble balkonowe, tekstylia oraz dodatki.

Przed pandemią dość sporą popularnością cieszyły się neutralne aranżacje, które niosły spokój i wyciszenie. Ta tendencja była silnie związana z powrotem do inspirowania się naturą: materiałami, kolorami i dekoracjami czerpiącymi z bogactwa otaczającej nas przyrody. W centrum tego wszystkiego znalazł się styl boho, który doskonale oddawał naszą tęsknotę za naturą.

Wraz z końcem pandemia zaczęliśmy odczuwać potrzebę ekspresji, zabawy, rozluźnienia konwencji, dlatego postanowiliśmy wprowadzić do otaczającej nas rzeczywistości kolor. Moda i wnętrza to silnie powiązane dziedziny, więc wszystko zaczęło się od trendu dopamine dressing, który zdominował wybiegi bogactwem kolorów i pozytywną energią, aby w kolejnym kroku ewoluować w dopamine interiors.

Polacy są dość ostrożni, jeśli chodzi o wprowadzanie kolorów do wnętrz – naszą receptą jest stosowanie neutralnej bazy w połączeniu z kolorowymi dodatkami. Często decydujemy się też na pastele, które są bezpieczniejsze niż nasycone barwy.

Balkon lub taras to takie części domu, które są jego integralną częścią, ale mimo wszystko są dość mocno odseparowane. Dodatkowo kojarzą nam się z zabawą i czasem wolnym, więc kolor jest tam bardzo na miejscu. Pastele w roli akcentów kolorystycznych na balkonie sprawdzą się idealnie. Są subtelne, ale zauważalne – od razu dadzą efekt odświeżenia aranżacji. Jak zatem odmienić swój taras z pomocą koloru w czterech krokach?

1. Meble – kolorowe meble balkonowe skradły nasze serca, jeśli jednak są dla Ciebie zbyt odważne, możesz postawić na neutralną bazę w postaci stołu i sofy, dodając do niej mniejsze elementy w kolorze, takie jak krzesła, fotele, ławeczki, pufy etc.

2. Miękkość w jasnych barwach, czyli kolorowe tekstylia – to nie tylko poduszki i pledy w kolorach tęczy. Absolutnym must-have jest obecnie dywan zewnętrzny, który może stać się głównym akcentem koloru na balkonie lub tarasie.

3. Oświetlenie dekoracyjne – czyli latarenki, lampiony, girlandy i świece.

4. Zastawa stołowa – jeśli na Twoim tarasie lub balkonie znalazło się też miejsce na stół, kolejnym sposobem na wprowadzenie koloru będzie zastawa stołowa w różnorodnych wzorach.

Zobacz także Kwiaty na balkon i taras. Piękne pelargonie. Kwitną cały sezon!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także