PARTNER PORTALU
Plac zabaw w ogrodzie - jak wybrać i gdzie ustawić?

Plac zabaw w ogrodzie - jak wybrać i gdzie ustawić?

Autor: Justyna Łotowska
23 cze 2022 15:00

Co się sprawdzi w ogrodzie, w którym bawią się dzieci? Oczywiście plac zabaw! Co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu? Jaki plac zabaw wybrać? Oto wskazówki!

  • Jeśli twoje dziecko uwielbia bawić się „w dom” lub przy każdej okazji z zapałem buduje sobie „bazę”, to jest doskonały moment, by dla swojej pociechy zbudować w ogrodzie piękny domek.
  • Powinien być on dobrze widoczny z domu czy tarasu, tak by można było mieć bawiące się dzieci cały czas na oku.
  • Niezależnie od domku, aby zapewnić dzieciom maksimum zabawy, możesz pomyśleć o przygotowaniu w ogrodzie niewielkiego placu zabaw – z huśtawką, zjeżdżalnią, a nawet piaskownicą.
  • Czytaj też: Poradnik: jak urządzić plac zabaw w ogrodzie

W końcu powitaliśmy lato, a więc coraz chętniej spędzamy czas z rodzinami na świeżym powietrzu. Aby nasze dzieci mogły spożytkować swoją energię i maksymalnie wykorzystać piękną pogodę warto przygotować dla nich specjalne miejsce w ogrodzie, gdzie będą mogły bawić się bez ograniczeń.

Ogrodowy plac zabaw - spełnij marzenie swojego dziecka

Jeśli twoje dziecko uwielbia bawić się „w dom” lub przy każdej okazji z zapałem buduje sobie „bazę”, w której znika na całe dnie, a w dodatku chętnie zaprasza swoich przyjaciół, to jest teraz doskonały moment, by dla swojej pociechy zbudować w ogrodzie piękny domek.

Jeżeli lubisz majsterkować, możesz pokusić się o samodzielne skonstruowanie takiej konstrukcji, jeśli nie – warto poszukać gotowego rozwiązania, które nie będzie wymagało takiego nakładu pracy. W obu przypadkach pozwól dziecku towarzyszyć ci w pracy, niech ono decyduje, jakie kolory ma przybrać nowa kryjówka, może również – zależnie od wieku – pomóc w budowie.

Warto również, by to właśnie ono postanowiło, jak ma wyglądać wnętrze nowej nieruchomości. Kolorowe poduchy? Ulubione zabawki? A może wystawa własnych prac? Nie zapomnijcie także o lampkach, które nie tylko dodadzą uroku, ale również pozwolą na przedłużenie zabawy w godzinach wieczornych.

Gdzie ustawić plac zabaw w ogrodzie - wskazówki

Wybierając miejsce na usytuowanie takiego domku, warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim powinien być on dobrze widoczny z domu czy tarasu, tak by można było mieć bawiące się dzieci cały czas na oku. Dobrze jest znaleźć miejsce choć częściowo zacienione – to pozwoli na zabawę nawet w najbardziej upalny dzień.

Jeśli domek jest osadzony powyżej powierzchni ziemi i wchodzi się do niego po schodkach lub małej drabince, koniecznie zadbaj o miękkie podłoże – może być to gęsta trawa lub specjalna, miękka nawierzchnia, taka, jaką coraz częściej można spotkać na placach zabaw.

Jaki plac zabaw wybrać? W sklepach nie brakuje pomysłów!

Skoro miejsce jest już wybrane, a twoje dziecko określiło, jakie są jego potrzeby, pora przystąpić do realizacji projektu. Jako gotowe rozwiązanie doskonale sprawdzi się domek dla dzieci wykonany z dobrej jakości drewna sosnowego (np. w ofercie Castoramy znajdziesz go pod nazwą Blooma). Dzięki dobrze przemyślanej konstrukcji nie tylko zapewni dzieciom mnóstwo frajdy, ale też umożliwi uzupełnianie go dodatkowymi elementami – na przykład zjeżdżalnią.

Niezależnie od domku, aby zapewnić dzieciom maksimum zabawy, możesz pomyśleć o przygotowaniu w ogrodzie niewielkiego placu zabaw – z huśtawką, zjeżdżalnią, a nawet piaskownicą. Możesz na przykład wybrać Zestaw na plac zabaw Franek – który został wyposażony w drewnianą wieżę, do której prowadzi drabinka. Na szczycie wieży znajduje się zjeżdżalnia, którą pokocha twoje dziecko. Zestaw został uzupełniony także w huśtawkę. Pod wieżą możesz urządzić piaskownicę – czy coś więcej będzie potrzebne dziecku do szczęścia w długie, letnie dni?

Zestaw został wykonany z odpowiednio zaimpregnowanego drewna, dzięki czemu będzie służyć przez wiele lat, mimo zmiennych warunków atmosferycznych. Wszystkie elementy są również odpowiednio oszlifowane, tak by ich powierzchnia była gładka, a dzięki temu – bezpieczna dla dzieci.
Na takim placu zabaw również powinniśmy zadbać o bezpieczną nawierzchnię amortyzującą – na przykład gęstą trawę.

Rozwiązania dla najmłodszych - zamykane piaskownica

Jeśli twoje dziecko jest jeszcze za małe na skakanie po drabinkach, na początek zainwestuj w zamykaną piaskownicę, której klapy po otwarciu zamieniają się w wygodne ławeczki. Zabawa w piasku niezwykle pobudza kreatywność i zdolności manualne, a w dodatku niemal wszystkie dzieci ją uwielbiają.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także