×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Poczuj święta w swoim ogrodzie - wybieramy oświetlenie

Poczuj święta w swoim ogrodzie - wybieramy oświetlenie

Autor: Anna Usakiewicz
21 gru 2017 08:28
Aktualizacja: 21 gru 2017 09:38

Szukając odpowiedniego oświetlenia zewnętrznego można pogubić się w szerokim asortymencie tego typu produktów. Na co zatem zwrócić uwagę, by wybrać lampki nie tylko klimatyczne, ale też bezpieczne?

W tym roku cały świat zwrócił oczy na piękne dekoracje świąteczne, o które zadbała pierwsza dama USA, Melania Trump. Co ciekawe, to właśnie w Białym Domu (w roku 1895), rozpoczął się szał na profesjonalne oświetlenie bożonarodzeniowych drzewek. Na ich użycie zdecydował się prezydent Grover Cleveland. W ślad za nim poszli najpierw celebryci i najbogatsi, a w latach 20. i 30. pomysł dotarł też pod europejskie strzechy. Tyle jeśli chodzi o historię. Przyjrzyjmy się, jak sytuacja wygląda dziś: co jest najważniejsze przy zakupie świątecznego oświetlenia, jakie rozwiązania mamy do wyboru i czemu umiar jest w tym wypadku lepszy od nadmiaru.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Przede wszystkim sprawdź czy oświetlenie wytrzyma deszcz, opady śniegu, wiatr i mróz. Aby tak było produkt musi mieć właściwą wartość IP (Index of Protection czyli Współczynnik Ochrony) – w przypadku lampek zewnętrznych powinien on wynosić co najmniej 44. Przy wyborze warto też kierować się producentem świecących łańcuchów. Jeśli jest on sprawdzony i działa na rynku od wielu lat, możesz mieć pewność, że jego produkty spełniają nie tylko wymogi odnośnie szczelności, ale też posiadają odpowiednie atesty. Na opakowaniu lampek musi znajdować się oznaczenie CE, poświadczające, że produkt spełnia normy bezpieczeństwa. Dzięki temu Twój dom nie tylko będzie wyglądał przytulnie i urokliwie, ale też będziesz mógł spać w nim spokojnie i bez stresu wyjechać na długie świąteczne zakupy.

Co zrobić, by nie było nudno?

Oświetlenie zewnętrzne to w dzisiejszych czasach nic zaskakującego – wystarczy rozejrzeć się po okolicznych domach, by zobaczyć, jak wiele osób się na nie decyduje. Dobrze zatem ozdobić dom i drzewa nie tylko w sposób bezpieczny, ale i efektowny. Tu z pomocą przychodzą rozwiązania firmy Activejet, które pozwalają na kreatywność w tym temacie.

Najbardziej popularnym pomysłem na zewnętrzną ozdobę domu jest wykorzystanie łańcucha światełek i przystrojenie nim krzewów. Te same lampki mogą być także wykorzystane na balkonie w bloku. Wystarczy, że masz na nim jakąś roślinę, poręcz dookoła której można oplątać sznur albo na przykład… całoroczne meble balkonowe wykonane z metalu. Możesz także przygotować metalowy stelaż w określonym kształcie, na przykład bałwana, żeby samodzielnie stworzyć ciekawą dekorację za ułamek jej ceny sklepowej. Wybierz nieco grubszy drut, dookoła którego opleciesz lampki. Tak przygotowana dekoracja może stać na ziemi, można ją również z łatwością powiesić na elewacji budynku, przy wykorzystaniu kilku gwoździ.

Bardzo podobają ci się świetlne kompozycje? W takim razie stwórz przed swoim domem prawdziwą świetlną kaskadę. W tym celu przyda się kurtyna złożona z 200 maleńkich żaróweczek z diodami LED. Model AJE-Curt200/2,3m/WW/Blink/White świetnie nadaje się do użytkowania na zewnątrz. Przy pomocy drabiny, kilku gwoździ, haczyków, a nawet specjalnej taśmy, można ją z powodzeniem podwiesić na elewacji budynku.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także