Wiosna w ogrodzie. Świetne pomysły na oświetlenie. Porady, inspiracje!

Wiosna w ogrodzie. Świetne pomysły na oświetlenie. Porady, inspiracje!

Autor: Ewa Kozioł
19 maj 2022 09:53

Kinkiety, girlandy, lampy wiszące, reflektory, lampy solarne czy z czujnikiem ruchu. Zobacz, jak ciekawie, z pomysłem oświetlić ogród, taras i strefę wokół domu. Mamy dla ciebie piękne zdjęcia oraz praktyczne wskazówki.

Strefa: ogród

1. Ścieżki

Umieść lampy przy krawędzi chodnika, aby wyznaczały drogę. Im krótsza alejka, tym niższe powinny być słupki. Lampy mogą stać obok siebie na tyle blisko, by nie powstawały między nimi ciemne przestrzenie.

2. Rośliny

Twój ogród będzie zachwycał również nocą, jeżeli podkreślisz światłem wybrane drzewa lub klomby. W tej roli świetnie sprawdzą się lampy-reflektory.

3. Miejsce do relaksu

Lampy bezprzewodowe to najlepsi pomocnicy w tworzeniu wieczornego klimatu w ogrodzie. Postawisz je wszędzie tam, gdzie zapragniesz stworzyć iluminację. Bez kabli i bez prądu.

MUST HAVE: lampy solarne – energia ze słońca

Lampy solarne nie potrzebują podłączenia do prądu, ponieważ są zasilane energią z promieni słonecznych. Mogą świecić nawet całą noc.

Strefa: taras 

1. Światło funkcyjne

Kinkiety i lampy wiszące dobrze oświetlą aranżację. Tak, aby po zmroku można było spędzać czas pod gołym niebem.

2. Światło dekoracyjne

Girlandy to must-have letniego oświetlenia. Są supermodne, emitują subtelne światło i dodają aranżacji odrobiny magii. Możesz nimi opleść balustradę, powiesić je nad głowami lub położyć na stoliku.

MUST HAVE: designerskie lampy

Lampy to więcej niż oświetlenie – to inwestycja w piękny ogród na lata. Zwróć uwagę na przenośne modele, które po sezonie możesz ustawić w domu jako dekoracje.

Strefa: wokół domu

1. Drzwi wejściowe

Przestrzeń przed nimi najlepiej rozjaśnią kinkiety. Ważne, aby pasowały do fasady budynku. Bezpiecznym rozwiązaniem są modele o prostych, geometrycznych formach – czarne lub szare. Pasują do niemal każdego stylu.

2. Garaż

Najlepiej sprawdzi się lampa z czujnikiem ruchu. Gdy podjedziesz do garażu, światło samoczynnie się włączy, pozwalając bezpieczne wprowadzić samochód.

3. Fasada

Jeśli podświetlisz ściany budynku, Twój dom będzie wyglądał pięknie po zmroku. W ten sposób możesz również podkreślić jego walory architektoniczne.

MUST HAVE: inteligentne lampy #smart

Na rynku dostępnych jest wiele opcji, które są kompatybilne z aplikacją mobilną. Możesz więc sterować światłem w ogrodzie za pomocą swojego telefonu.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także