A może traktor ogrodowy? To o wiele więcej niż duża kosiarka!

A może traktor ogrodowy? To o wiele więcej niż duża kosiarka!

Autor: Justyna Łotowska
30 sie 2022 10:50

Funkcjonalność traktorów ogrodowych sprawia, że są to maszyny do zadań specjalnych i można je wykorzystywać do pracy i pielęgnacji ogrodu nie tylko w sezonie letnim. Ich multifunkcjonalność pozwala im zastąpić w ogrodzie kosiarkę, pług, walec, a nawet siewnik.

Traktory ogrodowe to maszyny, które ewoluują z każdym rokiem, stając się jeszcze bardziej dopasowane do potrzeb użytkowników. Dzięki wieku innowacjom traktory ogrodowe zyskały nowe inteligentne funkcje, a technologia smart sprawia, że koszenie trawy tymi maszynami staje się prawdziwą przyjemnością.

Multifunkcjonalność traktorów ogrodowych

Największą zaletą traktorów ogrodowych jest możliwość doposażania ich w dodatkowe akcesoria, które zmieniają charakterystykę maszyny oraz jej przeznaczenie. Możliwość podłączenia do niej pługu do odśnieżania, siewnika czy przyczepki zmienia oblicze maszyny i pozwala na wykonywanie wielu różnych zadań w ogrodzie zależnie od pory roku i potrzeb. Ponadto traktory ogrodowe dobrych marek są proste w obsłudze i bardzo cenione nawet przez mało doświadczonych ogrodników.

- Trwa sezon letni, w którym utrzymanie idealnie przyciętego trawnika jest prawdziwym wyzwaniem. Szczególnie w dużych ogrodach, w których czas potrzebny na skoszenie trawy standardową kosiarką jest bardzo długi. Z traktorem ogrodowym obowiązek koszenia staje się przyjemną przejażdżką, która nie zajmuje dużo czasu. Maszyna sprawdzi się nie tylko w ciepłe, letnie miesiące, ale także w innych porach roku, kiedy można ją zmodyfikować i wykorzystać np. jako pług śnieżny zimą lub siewnik wczesną wiosną – powiedział Maciej Konieczny, dyrektor handlowy AL-KO Kober Sp. z o.o.

Traktor może przyjąć wiele obliczy w zależności od akcesoriów, które do niego podłączymy. Najpopularniejszymi akcesoriami są:

• Pług śnieżny – dzięki niemu traktor można wykorzystać również zimą. Po zamontowaniu pługu, możliwe jest szybkie i wygodne odśnieżanie
• Siewnik – dla prostego i kontrolowanego rozsiewu
• Wkładka mulczująca - rozdrobni skoszoną trawę i pokryje nią trawnik, tworząc naturalny nawóz
• Przyczepka – solidna przyczepa z wywrotką
• Walec – o szerokości roboczej 98 cm, którym ubijesz i wyrównasz podłoże pod trawę
• Łańcuchy na koła – dla zapewnienia jeszcze lepszej przyczepności

Z dodatkowych opcji, jakie można znaleźć w traktorachto m. in. informowanie sygnałem dźwiękowym o napełnieniu kosza na trawę, czy opatentowany system ochrony przekładni, który blokuje pedał przyspieszenia podczas hamowania. Zastosowanie takiego rozwiązania chroni i znacznie wydłuża żywotność skrzyni biegów. 

 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także