
3 grudnia Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Stwórz wnętrze bez barier

Nawierzchnie wokół domu - efektownie podświetlone

Dach gotowy na zimę. Kilka prostych wskazówek

Schody w ogrodzie. Poznaj zasady ich projektowania
Potrzebujesz miejsca na sprzęt i narzędzia ogrodowe, zabawki dla dzieci, wiklinowe koszyki i inne akcesoria? Idealnym rozwiązaniem będzie więc szafa wykonana z drewna, która pomieści wszystkie rzeczy i stworzy naturalną aranżacją ogrodową.
W okresie letnio-wakacyjnym spędzamy dużo czasu w ogrodzie, relaksując się na wygodnym hamaku, czy wygrzewając na tarasie. Podwójna to przyjemność, jeśli wokół nas panuje ład i porządek. Z pomocą przychodzą funkcjonalne, bo pojemne szafy ogrodowe, które pomieszczą, zarówno małe zabawki dziecięce, jak i większy sprzęt ogrodowy.
Wykonane np. z pięknego, litego drewna mają szansę stać się również atrakcyjnym elementem architektury ogrodowej, w części gospodarczej. Szafy powinny stać w miejscu osłoniętym m.in. od słońca, wiatru, czy deszczu, ponieważ głównie te czynniki przyczyniają się do niszczenia drewna. Należy również stosować odpowiednie produkty do ochrony drewna, np. lazurę uniwersalną marki Bondex.
Szafa, nie taka mała architektura ogrodowa…
Do jednych z bardziej popularnych szaf ogrodowych należą dwudrzwiowe szafy, wykonane m.in. z drewna sosnowego, bukowego, czy dębowego, a nawet egzotycznego, mahoniowego i hebanowego. Poszczególne modele różnią się od siebie znacznie pojemnością i wysokością. Te największe przypominające kształtem proste i masywne bryły, pomieszczą kosiarki, rowery, czy mniejsze zabawki, tekstylia, czy akcesoria ogrodowe.
Zobacz także: Dom z poddaszem – idealny dla czteroosobowej rodziny
Mogą być wyposażone w półki, szuflady, drążki. Ważna jest również lokalizacja mebla w ogrodzie. Jeśli lubimy wyraźny podział na strefy w ogrodzie, na wypoczynkową, rekreacyjną, gdzie spędzamy czas z rodziną i gośćmi oraz czysto praktyczną, gospodarczą, lepiej umieścić ją w części gospodarczej. Zachowamy w ten sposób funkcjonalny ład i porządek w ogrodzie.
Krajobraz ogrodowy narażony na zniszczenie
Należy pamiętać, że drewno to materiał, który łatwo ulega niszczącemu działaniu czynników atmosferycznych. Deszcz, wiatr, promienie słoneczne, zagrożenia biologiczne, takie jak grzyby, pleśń, czy owady mogą trwale oszpecić drewnianą strukturę.
Wyszarzenia powstałe pod wpływem UV, pęknięcia spowodowane działaniem wody, czy działalność grzybów i mikroorganizmów to jedne z najczęstszych defektów estetycznych drewnianych powierzchni. Jak właściwie ochronić drewno przed tymi negatywnymi wpływami?
Używamy ciasteczek, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu
Klikając jakikolwiek odnośnik na tej stronie wyrażasz zgodę na ustawienie plików cookie.