PARTNER PORTALU
Drzewa i krzewy wczesną wiosną. Jak o nie dbać? Sprawdź!

Drzewa i krzewy wczesną wiosną. Jak o nie dbać? Sprawdź!

Autor: Ewa Kozioł
24 lut 2022 13:08

Jak zadbać o drzewa, krzewy i żywopłot w ogrodzie wczesną wiosną? Jak szybko i bezpiecznie wykonać to zadanie? Jakich narzędzi należy do tego użyć? Podpowiadamy. 

Jak ciąć krzewy i drzewka owocowe?

Mimo iż drzewa i krzewy powinno się przyciąć późną jesienią, to mamy dobre wieści dla zapominalskich! Wiosną można wykonać delikatniejszą wersję przycinania nadając gałęziom pożądany kształt i wyznaczając ich kierunek wzrostu. O tej porze roku pędy drzew i krzewów są młode i miękkie i o wiele łatwiej przeprowadza się cięcie. Regulując zbyt szybki rozwój roślin wiosną i latem poprawiamy ich kondycję, a co za tym idzie owocowanie oraz wygląd w sezonie letnim i jesiennym. Pamiętajmy o dobraniu odpowiednich narzędzi do przycinania gałęzi – szczególnie tych w koronach drzew. Wykorzystując do tego zadania okrzesywarkę akumulatorową CSA 1820 Al-Ko 18V Comfort firmy Al-Ko nie tylko przytniemy gałęzie bez spalin i hałasu, ale także bez konieczności wychodzenia na drabinę, dzięki ponad dwumetrowemu uchwytowi teleskopowemu.

– Zanim wykonamy zabieg cięcia warto przeanalizować, które pędy wymagają usunięcia. Zbędne wyrastają do środka rośliny blokując tym samym dostęp światła innym gałęziom. Nie bójmy się przerzedzać gęstej rośliny. Taki zabieg tylko pomoże dalej jej się rozwijać. Przycinając drzewo owocowe zwróćmy uwagę na pędy rosnące w górę oraz te, które przeszkadzają wierzchołkowi rośliny. Wysoko rosnące gałęzie najlepiej usunąć wykorzystując do tego okrzesywarkę na wysięgniku. To łatwy i bezpieczny sposób dostania się do trudno dostępnych pędów – mówi Maciej Konieczny, dyrektor handlowy Al-Ko Kober.

Cięcie żywopłotu

Przed przystąpieniem do cięcia żywopłotu należy sprawdzić, czy narzędzia są czyste i ostre. Tępe i brudne nożyce mogą uszkodzić pędy, co może dalej doprowadzić do choroby rośliny. Sprzęt warto nie tylko dopasować do wielkości żywopłotu, ale także indywidualnych potrzeb użytkownika. Do przydomowych ogrodów najlepszym rozwiązaniem będą nożyce akumulatorowe HT 1845 firmy Al-Ko.

Nożyce te charakteryzują się dużą ergonomią oraz mocą, a dodatkowo wyposażone zostały w akumulator Al-Ko 18V zgodny z systemem Bosch Home and Garden Compatible. Dzięki niemu zyskujemy możliwość zasilania jednym akumulatorem wielu urządzeń ogrodowych tj. wkrętarki, czy dmuchawy, a także bardzo długi czas pracy nawet do 60 minut na jednym ładowaniu. Ponadto akumulator posiada system siedmiu elektronicznych zabezpieczenia dla zapewnienia długotrwałej żywotności, a co najważniejsze jest zawsze gotowy do użycia.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także