PARTNER PORTALU
Jesień w ogrodzie. Czas na porządki!

Jesień w ogrodzie. Czas na porządki!

Autor: Ewa Kozioł
13 wrz 2021 09:17

Pora na jesienne porządki w ogrodzie. Przed nami sprzątanie liści z trawnika i grządek, czyszczenie posadzek czy rynien w altanach. Ogrodowe prace z pewnością ułatwi odpowiedni sprzęt.

System Fiskars QuikFit™ to pełna gama narzędzi, mocowanych na aluminiowym trzonku, pozwalających wykonywać szereg prac ogrodniczych. Łatwy w obsłudze mechanizm łączenia umożliwia szybką zmianę głowicy. Rozwiązanie to jest łatwe w użyciu i przechowywaniu.
Szeroki wachlarz wymiennych głowic pozwala dobrać odpowiednie narzędzie do konkretnej czynności. 

Sprzątamy liście z trawnika

Liście, które tak malowniczo wyglądają na trawniku, trzeba koniecznie usunąć. W przypadku wilgotnej aury warto jest działać szybko. Liście bowiem przygniatają trawę, dostaje się tam mniej tlenu i bardzo łatwo zadomowiają się w niej grzyby. Pozostawienie ich może rzutować na wygląd trawnika na wiosnę. To samo dotyczy gałązek czy owoców, które spadają na murawę.

W czynności tej doskonale sprawdzą się grabie do liści QuikFitTM, wyposażone w 25 miękkich i elastycznych zębów z wysokiej jakości tworzywa wytrzymałego na wygięcia. Nierzadko wyzwaniem jest usunięcie liści z miejsc trudno dostępnych. Ale z małymi, metalowymi grabiami do liści QuikFitTM to żaden problem. Wąska głowica z 7 elastycznymi, stalowymi zębami dotrze w każdy zakamarek ogrodu. Natomiast do usuwania mchu z trawnika przydadzą się grabie do liści metalowe lub skareator QuikFitTM. 

Posadzki na tarasie i na balkonie

O posadzkę na tarasie czy balkonie należy dbać przez cały rok, aby zachowała odpowiedni wygląd i była ozdobą domu czy ogrodu. Warto oczyścić ją przed zimą z opadłych liści czy gałązek. W tym przypadku bez szczotki z odpowiednim włosiem ani rusz.

Idealnym rozwiązaniem do porządkowania większych, gładkich powierzchni, jak taras czy posadzka na patio jest szeroka szczotka QuikFitTM. Została wykonana z wysokiej jakości tworzywa, co pozwala na sprawne i skuteczne sprzątanie. Natomiast szczotka wąska posiada długie włókna, które sprawdzą się podczas porządkowania powierzchni z liści, ziemi, a nawet gruzu. Kształt głowicy umożliwia również zamiatanie schodów.

Ale to nie wszystko. Wśród wymiennych głowic znajdziemy również specjalną szczotkę do czyszczenia chodnika, która doskonale usuwa mech i chwasty ze szczelin między płytami chodnika. 

Nie zapominajmy o rynnach

Spadające liście powodują nie tylko bałagan na trawniku, lecz także mogą skutecznie zapchać rynny. Nie zdajemy sobie sprawy ile liści, gałązek czy innych zanieczyszczeń potrafi się w nich nagromadzić. Dobrze udrożnione rynny to gwarancja sprawnego przepływu deszczówki i ochrona domu czy altany przed zalaniem. Prace te należy przeprowadzać przynajmniej dwa razy w roku – na wiosnę i jesienią, przed nastaniem zimy.

W tej sytuacji z pomocą przychodzi specjalna szczotka do rynien QuikFitTM. Jej końcówki można ustawić pod różnym kątem, dzięki czemu w szybki sposób oczyścimy wszystkie zakamarki. Dwa rodzaje zakończenia – szczotka i skrobak oraz długi teleskopowy trzonek sprawią, że czyszczenie rynien stanie się dziecinne proste.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także