Koszenie trawnika. Kosiarka spalinowa to dobry wybór!

Koszenie trawnika. Kosiarka spalinowa to dobry wybór!

Autor: Ewa Kozioł
08 kwi 2022 09:05

W koszeniu trawy i pielęgnacji trawnika pomogą kosiarki spalinowe. Oferują one dłuższy czas pracy i jednocześnie sprawniejsze koszenie. Dzięki nim prace w ogrodzie będzie lejesz i znacznie przyjemniejsze. 


Z myślą o użytkowniku i o trawie

Czy można mieć przyjemność z koszenia? Niektórzy miłośnicy spędzania czasu w zielonym zakątku ogrodu wolą posłużyć się kosiarka automatyczną, a inni znajdują przyjemność w aktywnym koszeniu za pomocą kosiarki. Istotą tej pracy jest natomiast kosiarka, która usprawnia pracę i skraca czas pracy, ułatwia zbieranie i zagospodarowanie pokosu, jest wydajna, wielozadaniowa, bardzo łatwa w obsłudze i jest w najwyższym stopniu przyjazna dla otoczenia. Jednocześnie, kosiarka musi spełniać potrzeby trawy, czyli musi wykonywać precyzyjne, ostre cięcie, zapewniać możliwość ustawiania wysokości noży adekwatnie do wzrostu trawy oraz umożliwiać dokładne mulczowanie, które użyźnia trawę i ogranicza stosowanie kupowanych nawozów.

Kosiarka spalinowa

Zdecydowana większość miłośników ogrodów przywiązuje dużą wagę do ekologicznej pielęgnacji trawy rozważając zakup kosiarki akumulatorowej. Plusem takiego wyboru jest brak emisji spalin w czasie koszenia, ale obecnie dostępne kosiarki akumulatorowe nie dorównują jeszcze mocą i wydajnością kosiarkom spalinowym. Natomiast kosiarki spalinowe oferują dłuższy czas pracy i jednocześnie sprawniejsze koszenie. W tym sezonie nowością wśród kosiarek spalinowych jest Honda HRN 536 o szerokości roboczej 53 cm, przeznaczona do koszenia trawników o powierzchni do 1500 m2, wyposażona w silnik nowej generacji, który w pełni zadowoli proekologiczne oczekiwania.
Silnik Honda nowej generacji GCVx ma większą moc i wyższy moment obrotowy, co zwiększa wydajność koszenia, przyspiesza cały proces koszenia i zbierania trawy. Najważniejszym jego atutem jest zwiększenie ekologicznego aspektu eksploatacji kosiarek dzięki zastosowaniu technologii stabilnego spalania (SCT), której efektem jest wydajniejsze i bardziej czyste spalanie. 

Proekologiczne rozwiązania

Najnowsza kosiarka Honda, lekka i bardzo łatwa w obsłudze, służy do koszenia roślin, mulczowania trawy, zbierania i mielenia liści. Ta wielozadaniowość sprzyja otoczeniu, ponieważ wiele czynności wykonuje się jedną maszyną co również jest ważne w kontekście kosztów eksploatacji i przechowywania. Konstrukcja nowej kosiarki jest połączeniem sprawdzonych w praktyce rozwiązań z bardzo popularnych kosiarek Honda HRG 536 z nowoczesnymi udogodnieniami.

Honda HRN 536 jest wyposażona w podwójny układ noży MicroCut®, nową wersję systemu Versamow® do mielenia pokosu i liści, wygodną regulację wysokości koszenia (7 stopni w zakresie 27 – 100 mm), wyjątkowy kosz o pojemności 70 l, koła z nowym bieżnikiem zaprojektowanym „pod trawę” (nie zostawiają śladów na trawie), system bezpieczeństwa obsługi oraz napęd Smart Drive® umożliwiający płynne regulowanie prędkości kosiarki.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także