Koszenie trawnika. Poznaj technologię wirtualnych granic dla robotów koszących

Koszenie trawnika. Poznaj technologię wirtualnych granic dla robotów koszących

Autor: Katarzyna Masłowska
23 wrz 2019 10:22

Dziś wydajne, ciche i bezemisyjne kosiarki automatyczne pomagają ogrodnikom na całym świecie w utrzymywaniu zdrowych i pięknych trawników przez cały sezon, zwiększając tym samym wydajność ich pracy.

Husqvarna umacnia pozycję lidera innowacji wprowadzając technologię wirtualnych granic dla profesjonalnych robotów koszących.

Husqvarna – światowy lider w dziedzinie zautomatyzowanego koszenia trawników, wprowadza teraz na rynek technologię Husqvarna EPOS. Rozwiązanie satelitarne umożliwiające koszenie z wirtualnymi granicami, które jest przeznaczone do nowej serii profesjonalnych kosiarek automatycznych Husqvarna Automower®.

W przyszłym roku Husqvarna będzie obchodzić 25 lecie rozwoju robotów koszących Automower. Dziś te wydajne, ciche i bezemisyjne kosiarki automatyczne pomagają ogrodnikom na całym świecie w utrzymywaniu zdrowych i pięknych trawników przez cały sezon, zwiększając tym samym wydajność ich pracy.

Zobacz także: Projekt domu dla rodziny. Funkcjonalny rozkład i piękne wnętrza!

W tym roku Husqvarna wprowadziła pierwszą kosiarkę automatyczną Automower z napędem na cztery koła, która pozwala ogrodnikom oraz pracownikom zawodowym na pokonywanie terenów o nachyleniu do 70%. To kolejny ważny krok dla firmy w rozwoju produktów w segmencie profesjonalnym. Husqvarna stara się nadal prowadzić i rozwijać kategorię robotów koszących poprzez innowacje i rozwiązania ukierunkowane na klienta.

Teraz Husqvarna wprowadza na rynek technologię Husqvarna EPOS, To precyzyjny system nawigacji satelitarnej o dokładności do 2-3 centymetrów. Służy on do tworzenia wirtualnych granic dla profesjonalnych kosiarek automatycznych. Nowy system znacznie zwiększa elastyczność i wykorzystanie profesjonalnych robotów koszących pracujących na terenach zieleni, ponieważ wirtualne granice można dostosować do stale zmieniających się potrzeb danego terenu, np. boisk sportowych i czy terenów zieleni w przestrzeni publicznej. Nowy system dodatkowo otwiera możliwości dla obszarów, które od dawna stanowiły wyzwanie dla kosiarek automatycznych, na przykład trawników oddzielonych chodnikami lub twardymi nawierzchniami lub takich, które często są przebudowywane, napowietrzane lub poddawane procesowi wertykulacji.

Robotyka i autonomiczne rozwiązania odegrają ważną rolę w przyszłości zarządzania terenami zieleni. Jesteśmy zaangażowani w ciągłe doskonalenie rozwiązań do profesjonalnego zarządzania zielenią, a Husqvarna EPOS stanowi przełom technologiczny w koszeniu autonomicznym firrmy Husqvarna, który jeszcze bardziej przyspieszy adaptację robotyki do profesjonalnej pielęgnacji trawników - mówi Sascha Menges, Prezydent dywizji Husqvarna.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także