PARTNER PORTALU
Letnie otoczenie domu: zaproś pszczoły do ogrodu

Letnie otoczenie domu: zaproś pszczoły do ogrodu

Autor: Katarzyna Masłowska
15 lip 2019 09:46

Wiadomo, że pszczoły to niezwykle pożyteczne owady, jednak ich populacja drastycznie zmniejsza się na całym świecie. Warto więc zadbać o to, by zagościły w naszym ogrodzie.

Te pracowite stworzenia można przyciągnąć nawet na cały rok, dlatego warto sadzić rośliny kwitnące w różnych okresach.

By pszczoły chciały przylatywać, musimy dbać o nasz ogród. Warto zaopatrzyć się w zestaw urządzeń ogrodowych, m.in. wielofunkcyjną kosę spalinowa Handy GKS521-4W1, która świetnie poradzi sobie z przycinaniem trawy w niedostępnych dla kosiarki miejscach. Ponadto posiada oprócz głowicy żyłkowej i tarczy przystawki: nożyce do żywopłotu i piłę łańcuchową - podkrzesywarkę do gałęzi. Lekka i poręczna sprawdzi się w najtrudniejszych warunkach.

Zobacz także: Dom z poddaszem. Zobacz projekt i wnętrza 180-metrowego domu

Ręczne nożyce akumulatorowe typu 4GARDEN ANT720 pomogą w precyzyjnym przycinaniu i pielęgnacji – mówi ekspert z firmy Krysiak, Grzegorz Kowalczyk. Sprawdzą się do trawy ale także mają przystawkę do żywopłotu. Są niewielkie i lekkie, mają ergonomiczny, antypoślizgowy uchwyt i można nimi swobodnie operować – zaznacza. Jednocześnie przypomina, że regularne przycinanie roślin ogranicza rozrost i wpływa na intensywność kwitnienia oraz owocowania, a także przedłuża ich żywotność. Roślin również nie mogą zagłuszać chwasty, walka z nimi to nie lada wyzwanie.

Estetyczna łąka dla pszczół

Niewielka dzika łąka w mało widocznym miejscu ogrodu to dla pszczół znakomite schronienie. Tam również trzeba dbać, by łąka za bardzo się nie rozrosła i nie rozsiała. Ten niewielki azyl nie musi wcale wyglądać na „zapuszczony”.

Spalinowe nożyce do żywopłotów i krzewów 26cc HANDY SPN260 sprawdzą się na małych, jak i na dużych obszarach. Co dalej z usuwanymi gałązkami? Porządek w ogrodzie to także usuwanie suchych i uszkodzonych gałęzi z drzewek i krzewów. Do tego służy rozdrabniacz elektryczny 2500 W HANDY GTR2545, który poradzi sobie z gałęziami o średnicy nawet do 4,5 cm.

Dobry ogrodnik musi utrzymywać porządek w swoim ogrodzie, aby pszczoły chciały go odwiedzać. Miododajne rośliny przyciągną ich uwagę a schronienia typu dzika łąka lub konstrukcje z pustych, suchych łodyg roślin czy trzciny pozwolą im się zadomowić. Dzięki temu ogród rozkwitnie, tworząc prawdziwy raj na ziemi.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także