PARTNER PORTALU
Mama w ogrodzie. Świetne propozycje prezentów z okazji Dnia Matki!

Mama w ogrodzie. Świetne propozycje prezentów z okazji Dnia Matki!

Autor: Ewa Kozioł
24 maj 2021 14:24

Drobne narzędzia ogrodowe to świetny pomysł na prezent dla mamy, która lubi pracę w ogrodzie. Sprawdzą się zarówno w przydomowym ogródku jak i na balkonie.

Praca na działce, w ogrodzie, upiększanie balkonów to dla wielu mam ulubione zajęcie, które pozwala się zrelaksować. Odpowiedni sprzęt może sprawić, że praca ta stanie się prawdziwą przyjemnością.

Do sadzenia nasion

Wysiew nasion to jedno z podstawowych czynności w ogrodzie, zatem specjalna łopatka, która pomoże precyzyjnie wykonać tą czynność z pewnością przyda się mamie ogrodniczce. Przykładem jest nowa łopatka SolidTM, która składa się z czterech podstawowych elementów – łopatki, rysika, poszerzacza i narzędzia pomiarowego, a wszystko zintegrowane w jednym dwuczęściowym narzędziu. Wąska łopatka jest lekka i trwała dzięki zastosowaniu tworzywa FiberCompTM. Ułatwia wysiewanie nasion w odpowiedniej ilości i we właściwej odległości dzięki podziałce na łopatce i poszerzaczu.

Do pielęgnacji małych roślin

Kolejny niezbędnik na liście produktów do pielęgnacji ogrodów i balkonów to narzędzia do pielęgnacji małych roślin. Fankę ogrodnictwa z pewnością ucieszą narzędzia z serii XactTM, które zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów. Dzięki temu są niezwykle wytrzymałe i trwałe oraz odporne na różne warunki pogodowe. Pomogą skutecznie i precyzyjnie wykonać różne prace w ogrodzie. W

Do przycinania kwiatów

Jeśli udamy się z bukietem kwiatów do mamy to warto pomyśleć o praktycznym dodatku w postaci sektora. To niezbędnik w każdym domu. Kwiaty cięte, które uwielbiają kobiety, i które często zdobią nasze domy, wymagają oprócz regularnej wymiany wody, przycinania końcówek łodyg. Dzięki temu rośliny pozostaną w dobrej kondycji przez dłuższy czas. W takiej sytuacji doskonale sprawdzi się sekator do kwiatów SP14 SolidTM. Można nim przycinać kwiaty w bukiecie, a także rośliny w ogrodzie lub na balkonie. 

Do ogródka i balkonu

Jeśli poszukujemy prezentu do nawadniania małego ogrodu czy balkonu to postawmy na nowy bęben z wężem S. Posiada on wszystkie niezbędne akcesoria do nawadniania, co sprawia, że od razu jest gotowy do użycia. Jego całkowity zasięg to 15 m. Unikatowym rozwiązaniem jest pozioma konstrukcja. Stabilny i odporny na przechylenie bęben można obracać w zakresie 360°, co pozwala na pełną swobodę manewrowania. Ponadto jest wyjątkowo lekki co ułatwia jego transport. Dodatkowym udogodnieniem jest zintegrowany schowek, w którym można przechowywać akcesoria.

Do pielęgnacji trawnik

Wypielęgnowany trawnik to kolejny ważny punkt w pracach ogrodowych. Tu mogą przydać się choćby nożyce, które umożliwią przycięcie brzegów trawnika, z którymi często nie może poradzić sobie kosiarka. W ofercie firmy Fiskars znajduje się kilka modeli nożyc, w tym model GS42 Servo-SystemTM. To ergonomiczne narzędzie zostało wyposażone w system Servo, dzięki któremu ostrza nie klinczują się podczas pracy. Dużą zaletą jest głowica obracająca się o 360o, co wpływa na komfort pracy. Ostrza o długości 14 cm wykonane są ze stali nierdzewnej.

Do przycinania krzewów

Ogrody czy balkony ozdobione są często różnymi krzewami, które trzeba regularnie przycinać. Do tego zadania przydadzą się wydajne sekatory. Jeśli poszukujemy sekatorów o dużej mocy cięcia, które pomogą mamie zaoszczędzić siły i czas to wybierzmy modele z najbardziej zaawansowanej linii

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także