Miejski ogród - możesz mieć nawet na balkonie

Miejski ogród - możesz mieć nawet na balkonie

Autor: Anna Usakiewicz
01 sie 2019 13:30

Mieszkasz w bloku, ale marzysz o własnym ogródku? Nic straconego! W piękny, zielony zakątek można przemienić nawet niewielki miejski balkon.

Wystarczą ulubione rośliny i odrobina wyobraźni, by i w centrum miasta poczuć się jak prawdziwy ogrodnik. Szukając inspiracji na udekorowanie swojego miejskiego ogródka, można sięgnąć po sprawdzone tradycyjne formy. W stworzeniu wymarzonej przestrzeni na balkonie pomogą produkty Tikkurila. Prostokątne, drewniane skrzynki pomalowane lakierobejcą Tikkurila Valtti Plus Complete w kolorze Black Ebony doskonale skomponują się z ożywczą zielenią ziół, wydobywając ich naturalny urok. Zastosowanie produktu nie tylko nada całości świeży, stylowy look, ale przede wszystkim zapewni odpowiednie zabezpieczenie drewna przed wilgocią, zmianami temperatury i promieniowaniem UV. Od czego zacząć malowanie? Przed pierwszym użyciem lakierobejcy należy ją dokładnie wymieszać, powtarzając tę czynność w trakcie impregnowania. Następnie wystarczy dwukrotnie nałożyć produkt wzdłuż włókien drewna za pomocą pędzla lub gąbki, unikając nakładania się warstw na siebie. I gotowe! Wyjątkowym efektem można cieszyć się przez długi czas.
By balkonowy ogródek nabrał jeszcze więcej uroku, warto wzbogacić tę przestrzeń wyrazistymi meblami. Metalowe krzesło w słonecznym odcieniu świetnie skomponuje się z hebanowymi doniczkami, wprowadzając do aranżacji pozytywny akcent. W takiej scenerii pielęgnacja własnych warzyw, owoców czy roślin sprawi mnóstwo satysfakcji.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także