PARTNER PORTALU
Ogród wiosną - akcesoria do podlewania

Ogród wiosną - akcesoria do podlewania

Autor: Katarzyna Masłowska
08 maj 2018 13:13

Wiosna i lato sprzyjają pracom ogrodowym, a czas spędzony w otoczeniu pięknej zieleni jest marzeniem o idealnym wypoczynku każdego z nas. Żeby móc cieszyć się bujną roślinnością i gęstą trawą nie powinniśmy zapominać o odpowiednim nawodnieniu.

W ofercie firmy Agasznajdziemy złącza, węże, zraszacze i ozdobne zawory, które usprawnią nasze prace ogrodowe i pomogą zapanować nad przydomową zielenią.

Piękne kwiaty, zachwycające krzewy i wypielęgnowane trawniki wymagają wielu obowiązków – dbania o odpowiednią ilość słońca, osłanianie od ewentualnych mrozów i wiatrów, przycinanie i nawożenie. Każde z tych zadań korzystnie wpływa na wygląd naszych roślin, ale to właśnie podlewanie pozwala utrzymać je w zdrowiu i dobrej kondycji. Kiedy lata są upalne, a opady deszczu niewielkie – musimy szczególnie zatroszczyć się o odpowiednie nawodnienie naszych roślin tak, by uniknąć ich przesuszenia i utraty koloru. – mówi Agnieszka Gilińska-Veitch z firmy Agas.

Podstawowe wsparcie

Wilgotne podłoże jest niezbędne dla spełnienia podstawowych wymagań roślin. Latem i wiosną, kiedy mamy coraz wyższe temperatury, a słońce szybko wysusza glebę, warto zatroszczyć się o rozwiązania, które wesprą nas w pracach ogrodowych. W pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o podstawowe systemy – wąż ogrodowy z wymiennymi złączami czy zraszacz z dyszą ABS sprawdzą się w przypadku zielonych terenów działkowych, grządek, trawników i przy podstawowej pielęgnacji ogrodu.

Zobacz także: Przestronny dom parterowy z pięknym tarasem - zobacz projekt!

Współcześnie producenci proponują nam szeroki wybór udogodnień związanych z nawadnianiem. W ofercie firmy Agas możemy znaleźć wszystkie niezbędne elementy, które usprawnią codzienną pracę – możemy się zdecydować na zraszacz albo z aluminiową dyszą ABS, który ustawiony na odpowiednią częstotliwość, wyręczy nas podczas żmudnego podlewania większych obszarów, albo ten rotacyjny z dwoma ramionami, który doskonale nawodni nasz trawnik. Z kolei stojak na wąż zakończy raz na zawsze problem ze zwijaniem i plątaniem się szlaucha, dzięki czemu utrzymanie porządku będzie łatwiejsze, a prace ogrodowe zakończą się szybciej.

Narzędzia do zadań specjalnych

Zdarza się, że do podlewania ogrodu trzeba zaangażować wszystkich domowników – nierzadko przynajmniej jedna dodatkowa osoba była nam potrzebna do przenoszenia węża lub dozowania ilości wody przy zaworze.

Rozwiązaniem, które najbardziej usprawni nam prace ogrodowe z pewnością będzie specjalne złącze. Regulowanie ciśnienia, sposobu w jaki chcemy nawadniać ziemię i możliwości zakręcenia dopływu w dowolnym czasie to tylko niektóre z zalet tego małego narzędzia.

Zależnie od indywidualnych preferencji i wymagań naszego systemu, możemy zdecydować się na złącze z plastiku, mosiądzu lub gumy. W ofercie firmy Agas możemy znaleźć złącza, które pozwolą nam dostosować strumień wody poprzez odpowiednią regulację. By dodatkowo usprawnić pracę warto wybrać wygodne zraszacze w formie pistoletu.

Rośliny, które po długiej zimie budzą się do życia, już teraz wymagają od nas odpowiedniej pielęgnacji. Mimo, że jeszcze nie możemy liczyć na upalne temperatury, warto przygotować się na majowe grille i letni wypoczynek w ogrodzie. Przed rozpoczęciem sezonu warto się do niego odpowiednio przygotować.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także