PARTNER PORTALU
Piękny ogród: eleganckie płyty ze spieków kwarcowych

Piękny ogród: eleganckie płyty ze spieków kwarcowych

Autor: Anna Sołomiewicz
30 maj 2016 16:06

Relaks na tarasie czy w ogrodzie jest najbardziej relaksujący wówczas, gdy wypoczywamy w pięknym otoczeniu. Zapewnią je łatwe w montażu płyty ze spieków kwarcowych.

Co roku o tej porze okazuje się, że posiadanie pięknego ogrodu czy tarasu to dosyć pracochłonne i wymagające zadanie. Trzeba zadbać nie tylko o rośliny czy meble ogrodowe, ale także o estetyczne posadzki i chodniki. Możemy sobie tę pracę znacznie ułatwić, korzystając z nowych na polskim rynku płyt kamiennych Interspiek. To płyty uzyskane z mieszanki wysokiej klasy glinki, kwarcu i tlenków metali, które są prasowane, spiekane, a następnie obrabiane systemem ściernego szlifu.

Dzięki takiej technologii produkcji są idealnie płaskie i mogą być docinane z dużą dokładnością wymiaru. Co jednak najważniejsze, można je w prosty sposób montować na specjalnych podkładach lub układać bezpośrednio na betonie, trawie i kruszywie. Ich przewagą jest też możliwość szybkiego usunięcia i ponownego użycia w innym miejscu. Daje to dużą swobodę aranżowania przestrzeni.

Płytami Interspiek można wyłożyć cały taras, można ich użyć wokół basenu ogrodowego czy stworzyć z nich zewnętrzne chodniki wokół domu. Można też pojedyncze płyty układać, tworząc z nich ścieżki pośród roślin ogrodowych. Niezależnie od rodzaju zastosowania, płyty są bardzo wytrzymałe oraz antypoślizgowe. Charakteryzuje je odporność na szok termiczny oraz mróz i sól.

Nie zmieniają swojej barwy pod wpływem słońca, co daje im wieloletnią trwałość niezależnie od warunków pogodowych. Są łatwe utrzymania w czystości, a przy tym odporne na chemikalia, działanie pleśni i mchu. Występują w kilkunastu modnych wersjach kolorystycznych – od jasnych beżów czy szarości, po ciemny grafit i brąz.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także