PARTNER PORTALU
Piękny ogród. Roboty koszące to dobry na idealny trawnik!

Piękny ogród. Roboty koszące to dobry na idealny trawnik!

Autor: Ewa Kozioł
22 kwi 2022 13:41

Roboty koszące to idealnie rozwiązanie, jeśli chcesz mieć piękny, dobrze przycięty trawnik, a nie lubisz kosić trawy. Sprawdzą się zarówno w małych ogrodach, jak i w dużych o powierzchni do 2000 m2.

Nowoczesna technologia weszła szturmem do naszych domów i ogrodów. Nikogo nie dziwią już zmywarki z aplikacjami na telefon, automatyczne systemy nawadniania, czy roboty odkurzające. W ogrodach prym wiodą roboty koszące, które zapewniają zawsze idealnie przycięty trawnik, jednocześnie odciążając domowników od obowiązku koszenia trawy.

Przede wszystkim – komfort

Robot koszący pozwala łatwo zaplanować prace dzięki aplikacji i wykorzystaniu cyfrowych asystentów głosowych. Roboty sprawdzają się w skomplikowanych ogrodach posiadających duże nachylenia, o dużej jak i małej powierzchni. Gama robotów koszących Robolinho® jest dostosowana do potrzeb większości ogrodników, którzy bez trudu znajdą idealną maszynę dla siebie.

– Powierzając trawnik opiece robota koszącego Robolinho® ogrodnik zyskuje pewność idealnie przyciętego trawnika przez cały sezon. Ponadto ogrodnicy zyskują komfort wynikający z faktu, że po pracy robota koszącego nie trzeba zbierać pokosu z trawnika. Maszyna, pracując regularnie, każdorazowo przycinają jedynie milimetry trawy, która opadając między źdźbła trawnika stanowi naturalny nawóz. Robot pracuje, a my zaoszczędzony czas możemy przeznaczyć na odpoczynek lub rozwijanie swoich pasji – mówi Maciej Konieczny, dyrektor Handlowy AL-KO Kober.

Pełna automatyzacja

Roboty koszące Robolinho® są zintegrowane z asystentami głosowymi jak Amazon Alexa oraz Google Home. Maszyny firmy AL-KO są także kompatybilne z systemem integracji IFTTT, który pozwala w pełni wykorzystać potencjał urządzenia i samodzielnie zautomatyzować jego pracę. Integrując robota koszącego z serwisem meteorologicznym zyskamy zupełnie nowe funkcje, dzięki którym robot zawiesi pracę i powrócić do stacji bazowej w przypadku np. opadów deszczu. Aplikacja na telefon pozwala ustalić pory, w jakich robot będzie pracował, a po zakończonym koszeniu kosiarka automatycznie wróci do stacji bazowej w celu naładowania akumulatora. Można również zsynchronizować pracę robota z systemem nawadniania, aby robot nie kosił w trakcie zraszania trawnika.

Używanie robota koszącego to także ukłon w stronę środowiska. Maszyny te zasilane są energią elektryczną i są dużo cichsze niż maszyny spalinowe. Ponadto robot pracując regularnie przycina jedynie milimetry trawy, a powstałe mikrościnki użyźniają trawnik, stając się naturalnym nawozem.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także