PARTNER PORTALU
Pielęgnacja ogrodu: wybieramy wykaszarkę

Pielęgnacja ogrodu: wybieramy wykaszarkę

Autor: Katarzyna Masłowska
05 wrz 2019 08:57

Wykaszarki to maszyny używane do koszenia terenów, których ukształtowanie nie pozwala na użycie tradycyjnej kosiarki czy maszyn kołowych. Zobacz jak wybrać idealne urządzenie.

Porządkowanie terenów zieleni często bywa dużym wyzwaniem. Koszenie gęstej trawy, wycinanie zarośli, chwastów, praca w trudno dostępnych miejscach, wokół drzew, rabat kwiatowych, na nierównym terenie czy na stromych zboczach to trudne zadania zarówno dla maszyny jak i dla operatora.

Do takich właśnie zadań specjalnych idealnie sprawdzą się wytrzymałe, wydajne i dobrze wyważone profesjonalne wykaszarki Husqvarna. Maszyny łączą w sobie dużą moc z niewielkim ciężarem, nowoczesną technologię z prostotą oraz dużą wydajność z optymalnymi osiągami.

Zobacz także: Parterowy dom: tak urządzono 140 metrów

Wykaszarki to maszyny używane do koszenia terenów, których ukształtowanie nie pozwala na użycie tradycyjnej kosiarki czy maszyn kołowych. Urządzenia Husqvarna zostały skonstruowane z myślą o poręczności i wydajności. Porządkowanie terenów zieleni z maszynami Husqvarna przebiega efektywnie i bez zbędnych przestojów.

Czym kierować się przy wyborze?

W zależności od tego czy poszukujemy maszyny do profesjonalnej pielęgnacji zróżnicowanych terenów zieleni czy do prac w przydomowym ogrodzie, przed zakupem należy zwrócić uwagę na kilka aspektów, aby praca wykaszarką dawała oczekiwane efekty i odbywała się możliwie komfortowo.

To Cię zainteresuje: Nowoczesna łazienka. 30 kolekcji płytek ceramicznych

Na początek warto określić zadania, jakie postawimy przed urządzeniem, z jaką częstotliwością będziemy go używać i w jakim otoczeniu. Moc, duże przyspieszenie i wysoki moment obrotowy to podstawowe aspekty właściwego wyboru wykaszarki. Nawet najbardziej wytrzymała maszyna nie będzie pracowała przez kilka godzin bez odpoczynku. Im wyższa moc, tym praca wykaszarki jest bardziej efektywna.

Maszyny o większej mocy zazwyczaj są cięższe, co może powodować zmęczenie podczas wielogodzinnej pracy. Dlatego warto przy zakupie zwrócić uwagę, czy producent dołącza do wykaszarki ergonomiczne szelki, które rozłożą ciężar, zwiększając komfort i wydajność pracy operatora. Uniesiony uchwyt rękojeści i wysoka podpórka zwiększają swobodę ruchów użytkownika podczas pracy na terenie pochyłym i pozwalają na odciążenie pleców. Idealna wykaszarka powinna być wyposażona w wymienny osprzęt tnący tj. w głowicę z żyłką oraz nóż do trawy i chwastów. Pozwoli to swobodnie wymieniać elementy w zależności od zmieniających się potrzeb. Duży wybór osprzętu sprawi, że ta sama maszyna będzie mogła być wykorzystana do wykoszenia trawy oraz ścięcia zarośli, krzewów i małych drzewek. Długi wał zwiększa zasięg wykaszarek, a dodatkowy osprzęt rozszerza użyteczność maszyny – mówi Paweł Przywózki, Manager Działu Maszyn Profesjonalnych Husqvarna Poland.

Spalinowa czy akumulatorowa?

Istotnym kryterium, o którym należy pamiętać przy wyborze to rodzaj napędu / źródło zasilania. Jeśli pielęgnacja terenów zieleni odbywać się będzie w miejscach, gdzie pożądana jest cicha praca, bez spalin to najlepszym wyborem będą maszyny bateryjne.

Wykaszarki akumulatorowe wyposażone są w silniki bezszczotkowe, które zapewniają wysoki moment obrotowy. Są cichsze, lżejsze i prostsze w obsłudze od spalinowych. Nie wydzielają szkodliwych spalin i są bardziej przyjazne dla operatora, gdyż generują mniej drgań oszczędzając dzięki temu jego ramiona i dłonie. Pozwalają na pracę bez konieczności uzupełniania paliwa, a sterowany elektronicznie system napędowy to mniej przestojów i niskie koszty eksploatacji. Maszyny idealnie sprawdzą się w przydomowych ogrodach i do użytku profesjonalnego.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także