×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Przygotowani na zimę. Dobre narzędzia do usuwania śniegu

Przygotowani na zimę. Dobre narzędzia do usuwania śniegu

Autor: Ewa Kozioł
07 gru 2021 12:07
Aktualizacja: 09 gru 2021 10:19

Śnieg w dużej ilości może być utrapieniem. W sezonie zimowym trzeba bowiem regularnie usuwać go z przydomowych schodów i podjazdu. Jakie narzędzia ułatwią nam tę czynność?

Za śnieg zimę można kochać i nienawidzić jednocześnie. Z jednej strony saneczkowe szaleństwo czy wyprawa na narty sprawiają wiele radości nie tylko dzieciom, lecz także dorosłym. Z drugiej zaś, wielu z nas biały puch kojarzy się ze żmudnym odśnieżaniem otoczenia domu. W dodatku musimy z nim walczyć często jeszcze zaspani, już z samego rana. Na dworze jest wówczas buro i szaro, a nam marzy się powrót do cieplutkiej pościeli, co potęguje niechęć. Trzeba jednak wziąć się w garść, aby jakoś wyjechać z garażu i dotrzeć na czas do biura czy z dziećmi do szkoły. Co zrobić zatem, aby przyspieszyć i ułatwić sobie tę pracę? Przyda się z pewnością dobrej jakości sprzęt.

Jaka łopata do odśnieżania posesji?

Z pozoru tego typu narzędzia mogą wydawać się do siebie podobne. Czym może bowiem różnić się jedna łopata od innej, skoro służą do tych samych celów? Nie warto jednak ulegać złudzeniu, gdyż śnieżna zima zweryfikuje szybko nasz zakup. Dobrej jakości sprzęt powinien być solidnie wykonany, praktyczny, wygodny w użytkowaniu oraz lekki. Odśnieżanie to przecież ciężka praca fizyczna, gdyż mokry śnieg sporo waży. Dlatego warto zwrócić uwagę na łopaty aluminiowe, które są trwałe, a jednocześnie można nimi łatwo manewrować bez nadmiernego obciążenia mięśni.

Ważne jest też dopasowanie rozmiaru szufli. Mówi się, że im szersza, tym lepiej, gdyż więcej śniegu zgarniemy przy jednokrotnym ruchu narzędziem. Zbyt szeroka może okazać się jednak problematyczna przy podnoszeniu śniegu, a więc mało poręczna. Będziemy musieli zatem włożyć dużo więcej siły, aby utrzymać się w pozycji poziomej. Dobrej jakości aluminiową łopatę o optymalnej szerokości, zapewniającej komfortowe użytkowanie znajdziemy np. w ofercie firmy Juco.

– Aluminiowe szufle są bardziej wytrzymałe niż te wykonane z tworzywa sztucznego. Poradzą sobie więc doskonale nawet ze zlodowaciałym śniegiem. Nie ulegną też zniszczeniu, nawet gdy podczas pracy uderzymy przypadkiem w kamień – mówi Daniel Światłoń, Kierownik Działu Technicznego JuciUCO . 

Jakie narzędzie warto mieć zaś w samochodzie?

Każdy posiadacz auta wie z autopsji, że zimą mogą wydarzyć się zupełnie nieprzewidywalne sytuacje nie tylko na własnym podwórku, lecz także na drodze czy parkingu. Komu nie zdarzyło się bowiem chociaż raz zakopać w śniegu? W takich przypadkach sprawdza się doskonale poręczna saperka – piechotka, np. z oferty Juco, w wersji składanej, z futerałem.

– Części robocze narzędzia są tłoczone, hartowane i lakierowane, dzięki czemu jest ono bardzo trwałe. Łopata jest ponadto wyposażona w praktyczny futerał, a po złożeniu nie zajmuje dużo miejsca w bagażniku – mówi Daniel Światłoń. Takie narzędzie przyda nam się w wielu sytuacjach, nie tylko zimą, lecz także latem, np. na kempingu w lesie.

Odśnieżanie jest najbardziej efektywne i najmniej męczące, gdy jest wykonywane regularnie podczas opadów. Duże znaczenie ma także wybór odpowiedniego sprzętu do usuwania białego puchu, który posłuży nam przez długie lata, a nie tylko jeden sezon. Gdy zaczyna padać intensywnie śnieg, z półek sklepowych szybko znikają jednak dobre narzędzia, warto zatem zaopatrzyć się w nie czym prędzej.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także