PARTNER PORTALU
Dach do domu. Jaki wybrać? Poznaj zalety dachów modułowych!

Dach do domu. Jaki wybrać? Poznaj zalety dachów modułowych!

Autor: Ewa Kozioł
22 lis 2022 10:55

Dachy modułowe cieszą się coraz większą popularnością. Są wyjątkowo szczelne, trwałe oraz bezpieczne. Dostępne są także w szerokiej palecie wzorów i powłok, a także bogatej kolorystyce. Dzięki temu bez problemu dach modułowy można dopasować do charakteru budynku i jego otoczenia.

  • Dachy modułowe tworzone są z wysokiej jakości stali – materiału, który szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku poszyć dachowych.
  • Dachy modułowe to rozwiązanie nowoczesne, ekonomiczne oraz trwałe. Warto również zaznaczyć, że niezwykle estetyczne.
  • Do licznych zalet dachów modułowych zaliczyć należy także szybki i wygodny sposób montażu.

Zalet dachów modułowych

Pod nazwą dachów modułowych kryją się lekkie i poręczne, wykonane ze stali arkusze, które charakteryzują się wysoką trwałością oraz wyjątkową estetyką. Do ich licznych zalet z pewnością zaliczyć należy także szybki i wygodny sposób montażu. Przygotowane fabrycznie otwory i miseczki pod wkręty pozwalają na precyzyjne łączenia, czym znacząco skracają czas pracy dekarzy. Pokrycie dachu przebiega więc sprawnie i bezproblemowo. Niewielka waga arkuszy również ma swoje znaczenie. Mniej obciążona konstrukcja dachu, to mniej skomplikowana więźba, ograniczenie zużycia drewna, a tym samym kosztów.

Fot. Budmat

Dachy modułowe to rozwiązanie nowoczesne, ekonomiczne oraz trwałe. Warto również zaznaczyć, że niezwykle estetyczne. Szeroki wachlarz wzorów i powłok, a także bogata kolorystyka pozwalają na idealne dopasowanie ich do charakteru budynku wraz z jego otoczeniem. Inwestorzy decydujący się na zakup i montaż dachu modułowego zyskują ponadto pewność powtarzalności kształtu i barwy arkuszy. Oznacza to, że w dowolnej chwili możliwe jest dokupienie brakujących elementów lub wymiana tych uszkodzonych – bez obawy o brak spójności całej połaci. Ważnym ekonomicznym i wygodnym rozwiązaniem w przypadku dachów modułowych jest też to, że cały dach dostarczany jest na palecie, co ułatwia transport i wymaga niewielkiej powierzchni do jego przechowywania.

Fot. Budmat

Rozwiązanie na pokolenia

Dachy modułowe tworzone są z wysokiej jakości stali – materiału, który szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku poszyć dachowych.

– Surowiec ten jest niezwykle odporny na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Jego zakup jest zatem gwarancją odporności i trwałości na wiele lat. To szczególnie istotne z punktu widzenia inwestorów, dla których zakup i montaż pokrycia dachowego stanowią zwykle znaczącą część budżetu na budowę domu –  tłumaczy Anna Chorzewska z firmy Budmat. – Stal, z której tworzone są arkusze dachów modułowych, to jak już zostało podkreślone, materiał wytrzymały. Mało kto jednak pamięta, że to także jeden z nielicznych surowców, który można wielokrotnie poddawać recyklingowi, bez utraty jego właściwości. Stal jest zatem, poza swoją niewątpliwą jakością i długowiecznością, materiałem ekologicznym, co ma niebagatelne znaczenie w dzisiejszym podejściu do zrównoważonego rozwoju i dbałości o środowisko naturalne – dodaje przedstawicielka Budmat.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także