×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Dom stodoła: zobacz projekt na wąską działkę

Dom stodoła: zobacz projekt na wąską działkę

Autor: Katarzyna Masłowska
11 sty 2018 10:21
Aktualizacja: 12 sty 2018 10:41

Dom zaprojektowano na bardzo wąską działkę z wjazdem od strony zachodniej. Powierzchnia użytkowa 140 mkw pozwoli na wygodne funkcjonowanie całej rodzinie.

Zespół Studio BB architekci zaprojektował dom w formie przypominający stodołę. Przyjęto oszczędną, konsekwentną formę - jeden dach dwuspodowy kryje wszystkie funkcje domu. Wyjątek stanowi salon - naturalna przerwa w podłużnym układzie: powiększony do pełnej wysokości aż po dach daje niezwykłe wrażenie przestrzeni. Dom wyróżnia się od frontu garażem oraz zadaszeniem dla drugiego samochodu - również przekryty formą tą samą formą dachu wraz z odsłoniętą więźbą.

Dom zaprojektowano na bardzo wąską działkę z wjazdem od strony zachodniej - tak nietypowe strony świata zobowiązywały do przyjęcia układu funkcjonalnego wzdłuż korytarza. Układ funkcjonalny uwzględnia wyjątkowe pomieszczenia: indywidualne pracownie dla właścicieli. Pow. użytkowa ok 140 mkw.

Pracownia Studio BB Architekci jest znana z nietypowego podejścia projektowego, w którym nacisk kładzie się na syntetyczne modele robocze w dużych skalach. Często własnie testowy model jest przyczynkiem do finalnego projektu.

Zobacz również: 20 najlepszych projektów 2017 roku. Te domy podobały się czytelnikom najbardziej

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także