Dom z tarasem - nowoczesne materiały nie tylko na elewacje

Dom z tarasem - nowoczesne materiały nie tylko na elewacje

Autor: Anna Usakiewicz
12 sie 2019 07:39

Budowa domu jest ogromnym wyzwaniem. Właściciele muszą dokonać wielu trudnych wyborów. I choć dla większości wnętrze lokum liczy się najbardziej, warto pamiętać, że zewnętrzna część budynku jest równie ważna.

Bryła domu i jej wykończenie świadczą o gospodarzach, ale to nie wszystko. Elewacja musi również spełnić kilka ważnych funkcji poza estetyczną. Wobec tego, jaki materiał wybrać, by cieszył oko, był łatwy w utrzymaniu oraz trwały? Płyty TechniStone® z konglomeratu kwarcowego spełniają wszystkie warunki. Co więcej, świetnie sprawdzą się też na tarasie w letniej kuchni.

Jaka elewacja? Możliwości jest mnóstwo

Budynki wielorodzinne przeważnie pokryte są tynkiem, pomalowane farbą. Właściciele domów jednorodzinnych mają większe pole do popisu. Swój prywatny budynek mogą wyłożyć płytami z konglomeratu kwarcowego TechniStone®, naturalnego kamienia lub betonowymi, które będą go imitować, płytkami silikatowymi, betonem architektonicznym, cegłą, drewnem lub „deskami” kompozytowymi…

Drewno będzie odpowiednie dla fana ekologii, skandynawskich wnętrz. Beton wybierze minimalista lub wielbiciel loftowego stylu o nieco męskim charakterze, a po cegłę sięgną tradycjonaliści lubiący przytulność. Natomiast płyty TechniStone® spodobają się ludziom ceniącym oryginalne oraz funkcjonalne rozwiązania. Cechują się i stylowym wyglądem, i wysoką odpornością na czynniki pogodowe, trwałością, a także łatwością konserwacji. Płyty powstają przez połączenie rozdrobnionego kwarcu, luster, szkła i granitu (surowców jest aż ponad 90%) z żywicą oraz pigmentami. Płyty mogą się mienić (w płytach z kolekcji Exterior Grey są widoczne kawałki szkła) lub być wykończone matowo, mają też wiele różnych kolorów. Płyty są bardzo wytrzymałe, niełatwo jest je uszkodzić. Charakteryzują się gładką powierzchnią, która nie wchłania wody, jest odporna na deszcz, ale również na zgubne działanie promieni słonecznych. 

Płyty kwarcytowe sprawdzają się jako okładzina zewnętrzna domów, ale nie tylko. Mniejsze rozmiary płytek można kłaść na podłogi, z długich kawałków robi się blaty. Materiał będzie idealnym wykończeniem łazienki lub kuchni. Również tej zewnętrznej, letniej.

Letnia kuchnia 

Zewnętrzne kuchnie podbijają serca sympatyków gotowania na świeżym powietrzu. W Polsce bardzo chętnie grillujemy – warto pójść o krok dalej i zainstalować na tarasie wyspę kuchenną. To znacznie ułatwi weekendowe spotkania w rodzinnym gronie, bo oznacza mniej kursowania z domu do ogrodu. 

Wyspę można zaopatrzyć w szafki, szuflady, naczynia, by mieć pod ręką wszystkie najważniejsze akcesoria, kiedy zjawią się goście lub, po prostu, podczas szykowania obiadu dla najbliższych.

Blaty wykonane z płyt kwarcytowych są higieniczne, nie nasiąkają wodą, są odporne na zadrapania, zarysowania, plamy, naturalne zabrudzenia, a nawet bakterie. Dzięki bezspoinowym łączeniom nie ma mowy o zaleganiu resztek. Blat wystarczy czyścić zwykłym środkiem i wodą, więc uprzątnięcie go po rodzinnym przyjęciu zajmie moment.

Co ważne, blaty wytwarzane są w wielu kolorach, wykończone na błysk lub matowo, więc w bogatej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie bez względu na preferowany styl wykończenia wnętrz.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także