PARTNER PORTALU
Drewno na tarasie i w ogrodzie. Przygotuj je na jesień!

Drewno na tarasie i w ogrodzie. Przygotuj je na jesień!

Autor: Ewa Kozioł
08 paź 2021 11:55

Drewno na tarasie i w ogrodzie o każdej porze roku wygląda pięknie, dodając przytulności przydomowej przestrzeni. Jesienią wymaga jednak odpowiedniego zabezpieczenia. Możesz mu nada także zupełnie nowych styl i charakter. Pomogą w tym dostępne farby czy lakierobejce. 

Ciemna drewniana altana będzie stanowić enklawę świetnie prezentującą się na tle zieleni, skłaniającą do wypoczynku na świeżym powietrzu od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Designerskim trickiem pozwalającym na dodanie jej stylu i lekkości będzie pomalowanie wybranych ażurowych ścian białym kolorem. Wykorzystanie do tego celu farby Tikkurila Valtti Opaque pozwoli nie tylko uzyskać piękny efekt kolorystyczny, przy jednoczesnym podkreśleniu naturalnego rysunku drewna, ale też skutecznie zabezpieczy je na wiele lat przed szkodliwym działaniem zmiennych warunków atmosferycznych, wilgocią i promieniowaniem UV oraz grzybami pleśniowymi. Sposobem na przedłużenie korzystania z tej jakże pięknej strefy będzie wstawienie metalowego paleniska, przy którym będzie można się ogrzać w chłodniejsze dni. Jesienny urok miejsca pokreślą rośliny doniczkowe, wysycające swoje liście w odcieniach czerwieni.

Taki zakątek tarasowy w ciemnych barwach stworzy wręcz magiczną atmosferę do cieszenia się jesiennymi zbiorami ogrodowymi oraz przeprowadzenia prac porządkujących i przygotowujących je do przechowania na jesień i zimę. Podłoga pokryta wysokiej jakości olejem do drewna Tikkurila Valtti Plus Wood Oil w odcieniu 5153 w zestawieniu z meblami zaimpregnowanymi lakierobejcą w kolorze 5149, będzie nie tylko stylowa, ale jednocześnie skutecznie zabezpieczona zarówno przed jesienną pluchą i zabrudzeniami, jak i zimowymi mrozami.

Pięknym i sprawdzonym rozwiązaniem dekoracyjnym dla drewna ogrodowego jest wykorzystanie produktów ochronnych w odcieniach jasnych beżów i brązów. Lakierobejca Tikkurila Valtti Plus Complete w cieplej barwie 5071, zapewniająca kompleksową ochronę drewna do 12 lat, wykorzystana do pokrycia ścian oraz w jaśniejszym tonie 5051 do pomalowania mebli, wykreuje sielską kompozycję z podłogą pokrytą olejem w kolorze 5062.

Powstała w ten sposób przytulna przestrzeń będzie zachwycać naturalnością. Chłodzące w okresie letnim i emanujące ciepłem w chłodniejsze dni drewno na podłodze, będzie też komfortowym miejscem dla prac związanych z przesadzaniem roślin czy układaniem jesiennych dekoracji. Warto jednak pamiętać, że deski każdorazowo należy uprzednio odpowiednio zabezpieczyć, by nie narażać drewna na ewentualne uszkodzenia czy trudne do usunięcia zabrudzenia.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także