PARTNER PORTALU
Drewno zaklęte w gresie: nowa kolekcja płyt tarasowych

Drewno zaklęte w gresie: nowa kolekcja płyt tarasowych

Autor: Katarzyna Masłowska
16 lis 2017 09:49

Starannie odwzorowany rysunek słojów i klasyczne kolory sprawiają, że płyty Sundeck z linii Libet Ceramic idealnie oddają urodę naturalnego drewna.

Ale na wyjątkowym designie walory tego produktu się nie kończą. To także ponadprzeciętna wytrzymałość oraz funkcjonalność, charakterystyczne dla wysokiej jakości gresu porcelanowego.

Inspiracje czerpane z natury

Drewno należy do tych materiałów, które nigdy nie wychodzą z mody i doskonale sprawdzają się zarówno w tradycyjnych, jak i w nowoczesnych przestrzeniach. Bogata paleta odcieni oraz zróżnicowany układ słojów poszczególnych odmian stanowią nieprzebrane źródło inspiracji dla producentów wyrobów wykończeniowych. Świetnym przykładem wykorzystania potencjału kreacyjnego tego surowca są płyty Sundeck z linii Libet Ceramic.

Wykonane z dbałością o każdy detal zapewniają elegancki, naturalny efekt końcowy. Trzy wersje kolorystyczne: ciemna (classic), ciepła (origin) i lekko spatynowana (spirit) oraz dwa praktyczne formaty – kwadrat o boku 60 cm i prostokąt o wymiarach 30 cm x 120 cm, przypominający kształtem drewnianą deskę – stwarzają ogromne możliwości aranżacyjne.

Czytaj również: Drewniany taras: sprawdź jak o niego dbać

Miłośnicy motywów zaczerpniętych ze świata przyrody mogą też sięgnąć po inne interpretacje urody drewna, proponowane w ramach linii Ceramic (Signature, Nau, Rail oraz NooN). Każda z nich charakteryzuje się odmienną stylistyką, tak więc bez trudu znaleźć można wśród nich wzór pasujący do konkretnej koncepcji nawierzchni.

Trudne warunki im nie straszne

Płyty z linii Libet Ceramic są trwałe, wytrzymałe, mrozoodporne, nienasiąkliwe oraz niewrażliwe na działanie takich substancji, jak kwasy czy sól. Nie wymagają konserwacji i są łatwe do utrzymania w czystości – mogą być czyszczone przy użyciu myjki ciśnieniowej. Są też bezpieczne dla użytkowników dzięki wysokiej klasie antypoślizgowości (R11).

Wszystkie te cechy sprawiają, że można je stosować nie tylko na tarasie czy przydomowym patio, ale nawet w bardzo wymagających lokalizacjach, takich jak otoczenie basenu czy przestrzenie publiczne. Stanowią one więc znakomitą alternatywę dla swojego naturalnego odpowiednika, którego urokliwy wygląd idzie na ogół w parze z wrażliwością na oddziaływanie niekorzystnych czynników, jak wilgoć, skoki temperatur czy grzyby.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także