PARTNER PORTALU
Elewacja domu. Piękna okładzina imitująca naturalne drewno

Elewacja domu. Piękna okładzina imitująca naturalne drewno

Autor: Ewa Kozioł
03 sie 2021 12:31

Wybór okładziny elewacyjne jest bardzo ważny. Musi być ona być trwała, a przy tym powinna dobrze wyglądać, aby nasz dom pięknie się prezentował. Dziś polecamy materiał elewacyjny łączący nowoczesną funkcjonalność z ponadczasową estetyką.

Okładzinę Kerrafront cenią zarówno właściciele prywatnych domów, jak i specjaliści zajmujący się montażem. Dzięki niskiej wadze paneli oraz wbudowanym zamkom instalacja jest łatwa i szybka. W kolekcji Wood Effect znajdziemy aż cztery różnorodne kolory drewna przypominające odcienie występujące w naturze oraz dwa typy paneli: pojedyncze lub poczwórne.

– Wood Effect to piękna, nawiązująca do naturalnych wzorów kolekcja, która sprawdzi się w nowoczesnych oraz klasycznych aranżacjach. W zależności od naszego wyboru podkreśli charakter domu, dokładnie w taki sposób, w jaki to sobie wymarzymy – dodaje projektantka Kerrafront Dorota Balewicz. Nowoczesny kształt poczwórnej deski pozwala uzyskać wyrazisty efekt na fasadzie domu, a deska pojedyncza spodoba się osobom ceniącym klasykę. 

Trwała i bezpieczna

Okładzina jest już gotowym produktem, dzięki czemu nie wymaga od nas dodatkowych zabiegów. Każdy panel stworzony został ze specjalnej mieszanki minerałów i polimerów. Zastosowana w nim innowacyjna technologia Kerracore sprawia, że rdzeń panela wyróżnia wysoka gęstość oraz jednorodność. Dlatego okładzina odporna jest na warunki atmosferyczne: nie zmienia kształtu pod wpływem promieni słonecznych oraz silnego mrozu, a dodatkowo odporna jest na wilgoć: nie wchłania wody, dzięki czemu uniemożliwia rozwój bakterii i grzybów. Zapewnia także prawidłową wentylację ścian, zapobiegając w ten sposób powstawaniu pleśni. Nie zawiera żadnych szkodliwych dla zdrowia substancji, dzięki czemu jest bezpieczna dla alergików oraz naszych pociech.

Jak drewno

Dekory w kolekcji Wood Effect przypominają drewno ze słojami oraz sękami występującymi w naturze. Okładzina posiada także delikatnie wyczuwalną teksturę szczotkowanego drewna, dzięki czemu jest przyjemna w dotyku. Jeśli zależy nam na ciepłym, przytulnym charakterze domu, wybierzmy miodowy Malt Oak. Dla zwolenników wyrazistych aranżacji przygotowano także głęboki odcień Caramel Oak lub Concrete Oak. 

Z myślą o środowisku

Okładziny elewacyjne Kerrafront Wood Effect wytwarzane są z tworzyw termoplastycznych, które w pełni nadają się do wielokrotnego odzysku. Dzięki temu obniża się ślad węglowy nawet do 40% w porównaniu do produktów wytwarzanych wyłącznie z polimerów syntetycznych. Okładziny Kerrafront wyróżniają się także trwałością: czas eksploatacji wynosi do 50 lat. Przez ten okres nie wymagają konserwacji, dzięki czemu nie używamy dodatkowych środków chemicznych szkodliwych dla środowiska.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także