
Elewacja domu: wykończ ją piękną i trwałą cegłą elewacyjną
Cegły elewacyjne dają wiele możliwości aranżacji zarówno elewacji zewnętrznej, jak i wnętrz. S trwałe i bardzo ładnie się prezentują.

Zimne surowe wnętrza czy „niedoskonała” cegła zdobiąca salon? Elementy, które jeszcze niedawno dominowały w industrialnych kamienicach i fabrykach, stały się synonimem nowoczesności. Nowe trendy architektoniczne z roku na rok zaskakują coraz bardziej, a to wszystko za sprawą ciągłych zmian i wpływów środowiskowych na branże wnętrzarską.
Obecnie klienci cenią sobie estetykę rozwiązań, ale także ich praktyczne zastosowania oraz fakt, jak będą wyglądały z upływem czasu. Cegły ceramiczne doskonale wpisują się w te oczekiwania, ponieważ nie tylko dają możliwości oryginalnego ułożenia na elewacji, ale też elegancko patynują z czasem.
Styl na miarę od Wienerbergera
Nowe modele, które wzbogaciły portfolio marki Terca są dostępne w znanym nam do tej pory tradycyjnym formacie oraz jego dłuższym odpowiedniku (wersja Long). Ręcznie formowana Fortuna i Fortuna Long w odcieniach zgaszonej czerwieni to idealna propozycja dla dużych, przestronnych metraży, jak również elewacji, które dzięki surowej i nieregularnej powierzchni cegły nadadzą charakteru międzywojennej zabudowy. Famosa Long w odcieniach brązu i szarości sprawdzi się szczególnie na elewacjach budynków nowoczesnych, w których smukły kształt cegieł oraz surowa kolorystyka podkreśla ich wyrazisty charakter. Każda z cegieł jest inna, zatem poszczególne aplikacje gwarantują niepowtarzalny efekt wizualny.
Na zastosowaniu klinkieru zyskują również inwestorzy. Budynki wykonane z ceramiki nie tracą na jakości w czasie – starzeją się bardzo szlachetnie i powoli, co gwarantuje bardzo niskie koszty konserwacji. Nie tracą, ani nie zmieniają kolorów, są trwałe, mrozoodporne a także niepalne i odporne na rozprzestrzenianie się ognia. Cechuje je duża odporność na warunki atmosferyczne, co ma szczególne znaczenie przy realizacjach obiektów, które pozostają w użytku na dziesiątki lat.