PARTNER PORTALU
Estetyczna oprawa dachu - podsufitka typu siding

Estetyczna oprawa dachu - podsufitka typu siding

Autor: Anna Usakiewicz
11 lip 2019 09:00

Dekoracyjna podsufitka typu siding to niezwykle przydatny element dachu poprawiający jego estetykę i chroniący przed warunkami atmosferycznymi oraz zwierzętami.

Podsufitka Galeco Nova wygląda atrakcyjnie, ma dużą wytrzymałość, a jej montaż jest łatwy dzięki łączeniu na tzw. „click”.

Dach pod ochroną

Podsufitkę montuje się na okapie dachu na zewnątrz budynku. Skutecznie chroni ona więźbę i krokwie przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych takich jak silny wiatr, deszcz czy intensywne słońce. Jest to ułatwione dzięki dużej grubości panelu (>1,2 mm) i jego zwiększonej sztywności. Na utrzymanie tych parametrów ma wpływ lepsza stabilność produkcyjna. Galeco NOVA doskonale zabezpiecza też przed zagnieżdżaniem się owadów i ptaków między krokwiami. Warto podkreślić, że produkt nie wymaga konserwacji i ze względu na niewielką wagę może być montowany także na delikatnych konstrukcjach.

Estetycznie pod okapem

Elementy systemu Nova są wykonane z wysokiej jakości PVC i dostępne w sześciu kolorach o fakturze drewna: ciemny brąz, grafit, biały, złoty dąb, winchester i orzech. Atrakcyjny wygląd podsufitki znacznie poprawia estetykę dachu w doskonale widocznym miejscu, a duży wybór kolorów pozwala bez trudu dopasować system do ogólnego klimatu przestrzeni przydomowej. Wykorzystywana przy produkcji technologia mono sprawia, że panel nie odbarwia się pod wpływem wilgoci i wysokiej temperatury. Element można składować na zewnętrz w workach, ponieważ dzięki zwiększonej wytrzymałości mechanicznej, nie odkształca się.

Click i zrobione

Panele systemu Galeco Nova montuje się pod krokiew, do łat drewnianych w kierunku prostopadłym do ściany budynku. Najpierw mocuje się listwę montażową typu „J” na całym obwodzie zabudowanego okapu. Następnie docięte na odpowiednią szerokość panele wsuwa się w listwy w kierunku prostopadłym do elewacji na tzw. „click”. Kolejny panel należy wsunąć i zaczepić zamkiem o zamek poprzedniego elementu. Zamki mają idealny profil, co ułatwia montaż, który jest niezwykle wygodny i szybki.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także